999 rezultate për

mars

Profesori amerikan: Kam kaluar vite duke analizuar fotografitë, në Mars ka insekte (FOTO LAJM) “Në Mars ka patur dhe ka ende jetë”. Nuk është slogani i një seriali në Netflix, por deklarata e bujshme e një profesori
Marshimi i "Vetëvendosjes" me 28 Nëntor në Tiranë, Albin Kurti jep detaje Albin Kurti është pyetur mbrëmjen e sotme për marshimin e paralajmëruar nga qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë me
Vetëvendosje marshon në Tiranë më 28 nëntor, në krye të kërkesave bashkimi kombëtar Vetëvendosje ka paralajmëruar një marsh kombëtar më 28 Nëntor, të cilit i janë bashkërenduar edhe disa kërkesa që në kry
Veterani i Maqedonisë do fitore përballë Kosovës Sikurse Kosova, as Maqedonia e Veriut nuk ka arritur të kualifikohet në "Euro 2020" përmes kualifikimeve. Por, si "Darda
Publikohet lista, Marsida Xhaferllari anëtare e Gjykatës Kushtetuese Gjykata Kushtetuese ka publikuar ditën e sotme listën e pesë anëtarëve të saj të parë. Në listën e publikuar në faqen
Lidhje me Bledarin e Dritanin? Marsida publikon pamjen e bashkëshortit në Gjermani (FOTO LAJM) Pak javë më parë opinioni publik u trondit pasi historia e Marsida Qatjas u bë publike, ngjarje në të cilën humbi jetën
Merr fund ngërçi, Kushtetuesja njeh Marsida Xhaferllarin dhe "ngec" Arta Vorpsin Gjykata Kushtetuese ka njohur Marsida Xhaferllarin si anëtare të saj pas debateve të shumta në mbledhjen e sotme ku u di
Vorpsi dhe Xhafellari gati për detyrën, kush do qëndrojë në Kushtetuese Një ditë pas betimit, anëtarët e Gjykatës Kushtetuese janë paraqitur sot në punë. Ora 7:56 mbërrin Arta Vorpsi, e cil
Riktheu përplasjet, Marsida Xhaferllari betohet para Presidentit Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, t
Kuvendi njofton seancë të jashtëzakonshme Pas zhvillimeve të fundit nga ana e Presidencës, kur kreu i Shtetit, Ilir Meta ka dekretuar si anetaren e dytë të Gjykat
Emëroi Marsida Xhaferllarin për në Kushtetuese, Meta tregon arsyet Presidenti Meta dekretoi ditën e djeshme për në Kushtetuese gjyqtaren Marsida Xhaferllari dhe arsyet pse, ka vendosur t'
Frikë nga Drejtësia? Kush është gjyqtarja që ndezi gjakrat mes Metës e maxhorancës Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme Marsida Xhaferllarin anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Por pas këtij
Përplasjet me KED, Meta dekreton Marsida Xhaferllarin për në Kushtetuese Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese pas përplasjeve të vazhdueshme
Lëvizja e këtyre dy planetëve përcakton fatin e dashurisë deri në gusht të 2020 Fillimi i muajit nëntor përkoi me lëvizjen e dy planetëve shumë të rëndësishëm. Marsi u vendos në shenjën e Peshores dhe
Sfidon policinë, Marsida Qatja "arratiset" drejt Gjermanisë (FOTO LAJM) Marsida Qatja ka lënë Shqipërinë dhe është larguar drejt Gjermanisë atje ku bashkëshorti i saj po vuan dënimin. Pava
"S'mund ta refuzoja", Rozana rikthehet në "Kënga Magjike" falë artistes së njohur shqiptare (FOTO LAJM) Rozana Radi do të rikthehet këtë vit në "Kënga Magjike", si tekstshkruese. Këtë e ka bërë të ditur vetë Rozana me disa p
3 vite nga humbja e Astrit Deharit, sot marshi për të kërkuar drejtësinë (FOTO LAJM) Më 5 nëntor 2016, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në rrethana ende të pasqaruara deri më sot, vdiq aktivisti i Lëv
Vazhdon "seriali", Marsida publikon fotot: Kush tha që u ndamë (FOTO LAJM) Marsida Qatja, gruaja që u bë shkak për vrasjen e ndodhur pak javë më parë në qytetin e Kavajës, vazhdon të tërheqë vëme
"Po pushoni mor ja q.. robt", gazetarja flet për herë të parë pasi u bë virale (VIDEO) Ka kaluar vetëm një javë që kur gazetarja e “Tv Apollon” shpërtheu në të shara në studio duke u bërë kryetema e javës.
"I marsh të keqen tullacëve", Rudina Dembacaj irritohet për Alexin? (FOTO LAJM) Aktorja e dashur e humorit Rudina Dembacaj, nuk nguron të ndajë me ndjekësit e saj foto dhe video nga përditshmëria e sa