999 rezultate për

lsdm-ja

Bozhinovski: Lista zgjedhore një arsyetim për LSDM-në të mos shkojë në zgjedhje Të gjithë tashmë e kanë të qartë për kushtet e LSDM-së se janë vetëm justifikim për të mos shkuar në zgjedhje. Atë e arr
LSDM-ja paralajmëron qeveri teknike Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë ka paralajmëruar se do të formohet një qeverie teknike për zbatim të reformave të n
VMRO-DPMNE: Zaevi dhe LSDM-ja po i shmangen përgjegjësisë VMRO-DPMNE ka lëshuar akuza se LSDM dhe Zoran Zaevin po ikin e po i shmangen përgjegjësisë, duke dalë kështu në shesh hi
LSDM: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese i turpshëm Partia opozitare LSDM ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të amnistuar personat që kanë kryer krime
LSDM: 5 qershori, datë po aq e sigurtë sa 24 prilli "5 qershori është po aq datë e sigurt për mbajtjen e zgjedhjeve në Maqedoni sa ishte edhe 24 prilli". Kështu tha sot
A do të shpërbëhet Kuvendi?! Ka nisur rreth orës 23:30 minuta seanca për ta shpërbërë Kuvendin e Maqedonisë dhe ku pritet të diskutohet data e mbajtj
LSDM-së nuk i regjistrohet doman-i "zbogumnikola.mk" Qeveria e Gruevskit, përmes Institucionit publik MARNET (për regjistrimet e domain-ave) tenton të parandalojë regjistrim
Ministria e Financave: Nuk ka paga dhe pensione në qoftë se LSDM ... Nuk do të ketë paga dhe pensione në qoftë LSDM në dhjetor nuk lejon për të marrë një kredi, shpjegoi Ministria e Financa
Ku dallon VMRO-ja nga LSDM-ja? Ja pergjigja e Thaçit (VIDEO) Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, nuk sheh dallim midis LSDM-së dhe VMRO DPMNE-së në raport me shqiptarët. Sioas tij,
VMRO: Maqedonia kurrë nuk do ta ketë një kryeministër shqiptar Partia në pushtet VMRO-DPMNE ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së LSDM-së, e cila tha më herët se me një qeveri teknike,
Buxheti / Nuk ka para për komunat opozitare, qeveria mohon (VIDEO) "Ashtu siç mundet me para të buxhetit të shtetit të ndërtohen çerdhe fëmijësh, shkolla e rrugë në Gjorçe Petrov dhe në k
Nëse arrihet marrëveshja, sot formohet qeveria teknike Bisedimet mes katër partive më të mëdha në Maqedoni, VMRO-DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH, do të vazhdojnë edhe sot në ora 15:
VMRO-DPMNE: Pas klounit Ivanovski qëndron LSDM-ja Pas reagimit të LSDM-së, e cila kërkoi dorëheqjen e zv/kryeministrit Vladimir Peshevski pas sulmit ndaj gazetarit Sashe
4 liderët nisen drejt Brukselit, nesër takimi i rradhës Katër liderët e partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e nesërm në Bruksel, në përpjekje p
Ja mesazhi i Gruevskit për LSDM-në Kryeministri Nikolla Gruevski nuk tregon se çfarë plani ka VMRO-DPMNE për të dalë nga kriza politike dhe çfarë do ti pre
LSDM-ja zbulon bombën e rradhës LSDM-ja pritet që sot të publikojë "bombën e 23", e cila do të tregojë për mënyrën e udhëheqjes së qeverisë dhe mënyrën
"Bomba 19", shpërdorimet e VMRO-së në Manastir (VIDEO) LSDM-ja ka publikuar një tjetër bombë lokale, "Të vërtetën për Manastirin" dhe shpërdorimet e funksionarëve të VMRO DPMN
Zaev shpërthen sot "bombën 13" Lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të publikojë bombën e 13 në një konferencë për shtyp. Pas shpërthimit të bombës së 12
VMRO i cilëson montime përgjimet e "bombës 11" VMRO DPMNE-ja edhe një herë i ka cilësuar si të krijuara dhe të montuara bisedat e publikuara nga LSDM-ja opozitare.
LSDM do publikojë pazarin me votat në Kërçovë Prezantimi i materialeve nga përgjimet do të bëhet në qytete të ndryshme të Maqedonisë që sipas opozitës tregojnë funksi