999 rezultate për

kroate

Kroatët protestojnë kundër abortit Mijëra protestues kundër abordit, kanë protestuar sot në Zagreb të Kroacisë. Ngjarja ka kaluar pa asnjë incident, ka
Kur Arkani bënte “Mashallah” për muslimanët e masakruar (VIDEO) Miëra njerëz të vrarë është bilanci i konfliktit në Bosnje që zgjati nga viti 1992 deri në vitin 1995. Kjo luftë dësh
Kur Arkan i tmerrshëm gëzohej për numrin e myslimanëve të vrarë (VIDEO) Miëra njerëz të vrarë është bilanci i konfliktit në Bosnje që zgjati nga viti 1992 deri në vitin 1995. Kjo luftë dës
Kroacia është boshatisur, ka nevojë për 20 mijë punëtorë Nga riviera kroate deri të plazhet bullgare gastronomia dhe hoteleria përgatiten për një sezon rekord, shkruajnë mediat
Maqedonia pret për vizitë presidenten kroate Presidentja e Republikës së Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviq, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maq
Kroatët kërkojnë karrike në Kuvendin e Kosovës, Thaçi nuk ua prish qefin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen prestigjiozen kroate, Vecernji List ka folur për
Luftë në Ballkan? Kroacia shpall non grata ministrin serb Çdo ditë e më shumë raportet ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë po përkeqësohen edhe më shumë. E gjithë përplasja ndodhi p
Presidentja e Kroacisë: Shesheli të dënohet me burg për shkeljen e flamurit kroat Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, deklaroi sot se me skandalin e liderit të Partisë Radikale serbe, Vojislla
Kryeparlamentari kroat, pas incidentit nga Shesheli, ndërpret vizitën Vetëm disa orë pasi arriti në Serbi, pas incidentit që e shkaktoi krimineli i luftës Vojislav Sheshel i cili e shkeli fl
Kroacia blen F-16 nga Izraeli, frikë në Serbi Këshilli kroat i Mbrojtjes theksoi se pranonte ofertën e Izraelit për t’i shitur ushtrisë kroate një avion luftarak F-16
Mijëra kroatë protestojnë kundër traktatit që mbron gratë Disa mijëra persona kanë marshuar në kryeqytetin kroat, Zagreb, në një protestë kundër një traktati evropian që ka qëlli
Njihuni me makinën e Vuçiçit që kushton miliarda lekë, ja falën arabët Vendimi i sigurimit të presidentit serb Aleksandar Vuçiç që ai nëpër Zagreb të vozitet me limuzinën presidenciale të mar
Mediat kroate habiten nga makina super luksoze e Vuçiçit, siguria në maksimum Gazeta kroate “Jutarnj list” i ka bërë publicitet veturës së Presidentit të Serbisë, i cili gjatë dy ditëve të fundit ka
Vuçiç: Nuk jam çetnik Presidenti serb Aleksandar Vuçiç deklaroi sot në Zagreb se “nuk e tronditin protestat” kundër vizitës së tij në Kroaci,
Mesazhi sekret në veshje i presidentes kroate tërbon Serbinë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar, është e njohur për rrobat që veshë në takime zyrtare e me të cilat transmeton me
Veseli për mediat kroate: Serbia duhet ta njohë Kosovën Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh kryetar i PDK-së, ka dhënë një intervistë për agjensinë kroate t
Kadri Veseli u flet kroatëve për vrasjen e Ivanoviçit ``Vrasja e Oliver Ivanoviçit nuk ishte në interes të shqiptarëve”. Kështu ka thënë kryetari i Parlamentit të Kosovës Kad
Airbusi kthehet në tokë nga frika e zogjve Një avion i kompanisë ”Croatia Airlines”, tip ”Airbus 319”, i ngritur për fluturim nga Zagrebi drejt Brukselit, u ul men
Kroatët zbulojnë kush e vrau Ivanovicin, ky është shkaku «Serbët nuk e kanë të panjohur ta heqin qafe cilindo politikan të tyre, i cili nuk u shkon për shtati. Ne kemi shërbim j
Grezda mund të largohet nga Osijeku, mediat kroate zbulojnë se ku do të transferohet Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Eros Grezda, ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve europiane, falë paraqitjeve të mira