999 rezultate për

koalicionit

Nis fushata elektorale: Nënkryetarja e VV-së- Në zgjedhjet e ardhshme fitojmë bindshëm Nënkryetarja e LVV-së, Fatmire Mullhaxha Kollçaku përveç Pandemisë së Koronavirusit dhe këshillave që jep për qytetarët
Milaim Zeka jep paralajmërimin e frikshëm për prishjen e koalicionit Milaim Zeka i ftuar në emisionin “zona e debatit” ka folur rreth shkarkimit të Ministrit të Punëve të Brendshme. Zeka
E shkarkoi se përhapi panik për covid-19, LDK i kërkon Kurtit të tërhiqet nga vendimi: Cënojnë koalicionin Pas shkarkimit nga pozita të Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu nga kryeministri, Albin Kurti, LDK-ja ka thirr
Rrezikohet të prishet koalicioni, Mustafa i dërgon ultimatum Kurtit ryetari i LDK-së, Isa Mustafa, thotë se veprimet e njëanshme të kryeministrit Albin Kurti çojnë në prishje të koalicioni
Ja lista e kandidatëve dhe bartësve të koalicionit LSDM-BESA (FOTO LAJM) LSDM me partitë e koalicionit ka caktuar bartësit e listave për deputetë për zgjedhjet e 12 prillit. Por sonte në Kongre
Përfundon takimi mes partnerëve të koalicionit për taksën Ka përfunduar takimi në mes të partnerëve të koalicionit qeveritar Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Alb
Hyseni: Vendimi i Kurtit po shihet si një manovër politike Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skënder Hyseni thotë se sinjalet e para nga bashkësia ndërkombëtare nuk janë të mira pas v
Haradinaj reagon pas zyrtarizimit të koalicionit VV-LDK Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar pas la
Ditët po ikin, a do të ketë marrëveshje VV-LDK? Java e fundit e muajit janar pritet të jetë vendimtare për koalicion qeverisës mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)
Albin Kurti ka edhe 12 ditë nga Kushtetuta dhe 3 ditë kohë nga LDK për arritjen e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës assesi nuk janë duke arritur marrëveshjen për koalicionin qeverisë
A do të jap dorëheqje nesër Glauk Konjufca? Teksa bisedimet e koalicionit midis Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë të bllokuara që nga zg
Deputeti i LDK-së: Boll, bëjeni më atë marrëveshje të koalicionit Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka shkruar një status në llogarinë e tij
Tjetër sulm me raketa ndaj një baze amerikane në Irak, reagon Shtëpia e Bardhë Një bazë e ushtrisë amerikane në Irak e cila ishte në shënjestër të një sulmi rakete mbrëmë, është gjithashtu vendndodhj
Takohen Kurti e Mustafa Ka një orë që në Kuvend të Kosovës, larg syrit të mediave ka nisur takimi në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albi
Zaevi mund ta largojë edhe Ahmetin nga Qeveria, ja kush shkruan? Zoran Zaev me largimin e tij nga posti i kryeministrit mund ti faleminderohet edhe ministrave të BDI-së, duke i larguar
A ka lojë apo krizë të vërtetë në raportet BDI-LSDM, flasin njohës të zhvillimeve politike Njohësit e çështjeve politike në Maqedoninë e Veriut, thonë se është bërë e zakonshme që gjithmonë para mbajtjes së zgje
Kurti sot takon Isa Mustafën: Përpjekje për arritjen e koalicionit qeverisës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të takohen edhe so
Kurti për postin e Presidentit: S`ka pengesë që na ndal në arritjen e koalicionit me LDK-në (VIDEO) Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë me dije se sot do ta takojë kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës
Procesi i rinumërimit drejt fundit, pritet koalicioni qeverisës Këtë të dielë pritet të përfundojë rinumërimi i të gjithë vendvotimeve të kontestuara, ndërsa, nga mesi i javës kryhet ç
Isa Mustafa tregon sa afër është arritja e koalicionit me VV Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me Kryesinë e LDK-së, ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë.