999 rezultate për

jordania

Nuk ka fitues, Shqipëria dhe Jordania barazojnë pagola në "Elbasan Arena" Shqipëria dhe Jordania ka barazuar pagola në ndeshjen miqësore ndaj Jordanisë në "Elbasan Arena". Pavarësisht rastev
Jordania me fat, Veseli shumë afër golit Shqipëria dhe Jordania po zhvillojnë ndeshjen miqësore në "Elbasan Arena". Në minutën e 64′ Veseli nga shumë pr
Jordania ekzekuton me varje 15 të burgosur Jordania ka ekzekutuar të shtunën me varje 15 të burgosur, ka njoftuar ministri i Informacionit, Mahmud al-Momani. D
Sulm në Jordani, raportohet për 5 të vrarë dhe disa të plagosur Disa persona të armatosur kanë sulmuar patrullat e policisë në qytetin jordanez, Karak, duke vrarë pesë persona dhe plag
A po i vjen fundi Detit të Vdekur?(FOTO LAJM) Deti i Vdekur, i njohur ndryshe si një pellg i kripës, i rrethuar nga Izraeli, Jordania dhe Bregu Perëndimor, është duke
Jordania mbështet Kosovën për anëtarësimin në UNESCO Në kuadër të aktiviteteve me rastin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, në Nju Jork, presidentja e Kosovës, Atifete J
Jordania sulmon ISIS-in Avionë ushtarakë jordanezë kanë fluturuar në vijën ajrore të vendbanimit qendror të ISIS-it, në Raqqa duke sulmuar caqet
Jordania kërkon hakmarrje për pilotin e vrarë Militantët e ISIS kanë vrarë sot në mënyrë ç’njerëzore pilotin jordanez Maaz al-Kasaesbeh. Lidhur me këtë vrasje ka r
Jordania ekzekuton 11 të dënuar 8 vjet pas pezullimit të dënimit me vdekje Ministria e Brendshme e Jordanisë të dielën njoftoi zbatimin e vendimeve të ekzekutimit kundër 11 të dënuarve, të cilët
Brazil 2014, 10 Kombëtaret e kualifikuara (FOTO LAJM) Fillon të marrë formë kuadri i 32 kombëtareve që do të marrin në Botërorin e ardhshëm "Brazil 2014". Dje kanë prerë bile
Krasniqi vizitë zyrtare në Jordani Kryeparlamentari Jakup Krasniqi së bashku me deputetët Ahmet Isufi dhe Amir Ahmeti është nisur sot për një vizitë zyrtar
Obama i premton Jordanisë 200 mln dollarë Në konferencën e zhvilluar në Aman mes presidentit të SHBA-së Barack Obama dhe Mbretit Abdullah, Obama është shprehur se
Jordania mbështet dhe lobon për Kosovën Ministrit të Punëve të Jashtme te Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në takimin me homologun jordanez Nasser Judehësh
Jordania me qeveri të re pas protestave Mbreti Abdullah i Jordanisë ka shkarkuar kabinetin e tij dhe ka emëruar kryeministër të ri pas protestave masive në rrug
Franca, Jordania dhe Norvegjia pro Kosoves Franca, Jordania dhe Norvegjia kanë mbështetur para GJND-së në Hagë, pa asnjë hezitim, pav
Jordania njohu pavaresine e Kosoves Jordania e ka njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës, duke e çuar numrin e njohjeve n
Jordania se shpejti do ta njohe Kosoven Në ditën e tretë të takimeve me përfaqësues të përhershëm të akreditua
Jordania se shpejti do te njohe Kosoven Prishtinë - Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka zhvilluar një takim me Mbretin e Jordani