999 rezultate për

isis-it

Haradinaj: Gratë shqiptare të ISIS-it kanë bërë fëmijë me komandantë Kryeministri Ramush Haradinaj, në një intervistë për Daily Beast, gazetë amerikane online, ka folur rreth vizitës së tij
Turqia vret 932 kurdë dhe pjesëtarë të ISIS-it, kërcënon SHBA-të Ka hyrë në ditën e 16-të ndërhyrja ushtarake e Turqisë në Siri për të luftuar grupet kurde të ashtuquajtura PYD dhe luft
I dënuari për terrorizëm nuk shkon të dëshmojë në gjyqin e pjesëtarit të ISIS-it Mungesa e dëshmitarit Fitim Dema, është bërë shkak për shtyrjen e seancës gjyqësore kundër Gazmend Halitit, i cili nga P
Terrorizmi godet sërish, 31 të vdekur në 2 sulme kamikaze Dy shpërthime vetëvrasëse në Bagdat lanë 31 të vrarë dhe shumë të plagosur. Shpërthimet u kryen sot në mëngjes në She
FSB:Rreth 4 500 shtetas rusë luftojnë përkrah ISIS-it Rreth 4 500 shtetas rusë janë larguar jashtë shtetit për të luftuar përkrah terroristëve, njoftuan sot shërbimet e sigur
Militantët e ISIS-it janë nisur drejt Evropës për të kryer sulme terroriste Një ish- militant i të ashtuquajturit, “Shtetit Islamik” i kapur pas rënies së Raqqa-s ka deklaruar se luftëtarët e kës
Rusia akuza SHBA-ve: Aeroplanët F-22 po pengojnë sulmet tona kundër ISIS-it Ministria e Mbrojtjes së Rusisë akuzoi SHBA-të, se aeroplanët e saj luftarakë po pengojnë aeroplanët luftarakë rusë në o
Qeveria irakiane deklaron fitore ndaj ISIS-it Kryeministri irakian, Haidar al-Abadi, ka deklaruar se lufta e vendit të tij kundër grupit militant, “Shteti Islamik” ta
Rusia bombardon pozitat e ISIS-it në Siri Pozitat e grupit terrorist të "Shtetit Islamik" në verilindje të Sirisë sot janë bombarduar nga gjashtë aeroplanë bombar
Sulmuesit që vranë 300 besimtarë në xhami mbanin flamurët e ISIS-it Zyrtarët egjiptianë që po merren me hetimin e masakrës ndaj besimtarëve në një xhami në Sinai kanë njoftuar se sulmuesit
Çfarë do të ndodhë me gratë dhe fëmijët e militantëve pas rënies së ISIS-it? Rreth 1050 fëmijë dhe 700 gra të luftëtarëve të huaj po mbahen nga autoritetet irakiane në një burg afër Mosulit. Qev
Humbja e ISIS-it frikëson qeverinë e Kosovës Humbjet në territor që ISIS-i i ka pësuar në Siri e Irak kanë rritur frikën në Kosovë. Kjo për shkak se kosovarët e p
Iraku, shumë afër mposhtjes së ISIS-it Forcat irakiane kanë lëshuar një ofensivë për të rikthyer qytetin e Rawa-s, të fundit të kontrolluar nga i ashtuquajturi
Habit eksperti: Ajazin e “shkarkoi” Fatima, luftëtarja e ISIS-it Gazetari dhe eksperti i çështjeve të sigurisë, Gjergj Thanasi ka rrëfyer mbi shkaqet pse u shkarkua Visho Ajazi Lika.
Dy shtete e evropiane dëbojnë hoxhën shqiptar për radikalizëm Italia ka dëbuar nga vendi një imam kosovar, të fajësuar për rrezikim të sigurisë nacionale. Imami i moshës 39 vjeçare k
Evropa përballet me rikthimin e luftëtarëve të ISIS-it Të përballura me rikthimin dhe dëshirën për t’u rikthyer të shtetasve të saj që i janë bashkuar grupit “Shteti Islamik”
Bosnja ekstradon në SHBA të dyshuarin e ISIS-it e lindur në Kosovë Autoritetet e Bosnjë dhe Hercegovinës kanë bërë të ditur që kanë ekstraduar sot për në SHBA të dyshuarin për terrorizëm,
Si po ndikon ekstremizmi i ISIS-it tek shtetet e Ballkanit Në juglindje të Evropës, ekstremizmi islamik kërcënon të galvanizojë rivalitetet kombëtare dhe të vërë në dyshim dy deka
Fillon beteja e fundit kundër ISIS-it në Irak Forcat e armatosura irakiane rimorrën sot baza ushtarake dhe disa fshatëra nga kontrolli i grupit Shteti Islamik (ISIS)
Të fshehtat e Stadiumit të Zi në Raqqa, "shtëpisë së ferrit" të ISIS-it Në dhomat e kyçura, tualetet dhe dhomat e gjimnastikës në stadium, ISIS ka krijuar burgje dhe qeli torture. Stadiumi