999 rezultate për

greve

Punonjësi del kundër grevës, ka njerëz që jetojnë me 75 euro në muaj Një shërbyes civil në Prizren ka refuzuar të mbajë grevë, duke thënë se ka raste tjera që kanë të ardhura shumë më pak.
Pedagogët e UT ultimatum me 6 pika Ramës, pralajmërojnë grevë Asambletë e Fakulteteve të Universitetit të Tiranës i japin qeverisë afat 1 javor për tiu përgjigjur kërkesave të tyre n
Greva paralizon Kosovën, anulohen mijëra operacione Prej datës 17 dhjetor të vitit 2018 në Klinikën e Kirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë anuluar mbi
Edhe UP i bashkohet grevës, shtyhen provimet Grevës së punonjësve arsimorë i është bashkuar edhe Universiteti i Prishtinës. Përmes një komunikate për media, Unive
Unë sot jam në grevë Nga Akademik Artan Fuga Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamental
SBASHK nuk doërzohet: Jemi në grevë Në ditën e shtatë të grevës së mësimdhënësve, kryesia e Sindikatës së Bashkuar për Arsim po viziton qytetet e ndryshme t
Pedagogët grevë përpara Universitetit, Marku: Pse jemi kundër VKM-ve të qeverisë Përveç studentëve, ditën e sotme një pjesë e mirë e petagogëve të fakultetit të Histori-Filologjisë kanë dalë në grevë
E tmerrshme, prapa grevës në arsim qëndron Thaçi për të goditur Haradinajn Sindikatën e Arsimit e ka futur në agjendën e tij, Presidenti Hashim Thaçi. Shefi i Shtetit është duke i bërë presion Qe
Edhe këtë javë nuk nis mësimi në Kosovë, greva vazhdon Që nga 14 janari, sistemi arsimor i Kosovës është në grevë të përgjithshme. Greva do të vazhdojë edhe gjatë javës që po
E FUNDIT/ Pedagogët e Histori-Filologjisë hyjnë në grevë Pedagogët e Fakulteti të Historisë dhe Filologjisë kanë vendosur që të hyjnë në grevë deri sa qeveria sipas tyre të plot
Edhe ortopedët nisin grevën në Kosovë Ka kaluar një muaj prej kur mjekët kirurgë në Kosovë janë në grevë. Ditën e mërkurë, grevës i janë bashkangjitur edhe or
Ministria kërkon që të ndërpritet greva Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka mbajtur sot një takim me drejtorët e Drejtorive Komuna
Këshilli i Nxënësve reagon për grevën, a i mbështesin mësuesit? Këshilli i Nxënësve të Kosovës ka reaguar ndaj grevës së organizuar nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencës dhe Tekn
Shkolla Elena Gjika merr një vendim të ri, a do t'i bashkohen grevës? Shkolla fillore “Elena Gjika” pritet ta ndryshojë vendimin në lidhje me thirrjen për grevë nga SBASHK-u. Shkolla fill
Nesër arsimi hyn në grevë por një shkollë del kundër sindikatës Nesër pritet të fillojë greva e përgjithshme në arsim, sipas vendimit të SBASHK-ut, por në shkollën fillore “Elena Gjika
Akademik Artan Fuga: Mos na detyroni të bëjmë grevë pedagogësh Akademiku Artan Fuga në një postim në facebook shkruan se mjediset universitare nuk janë arena operacionesh policiore, a
Pedagogët paralajmërojnë grevë urie: Merrni masa për dhunën ndaj studentëve Dhuna e ushtruar ndaj studentëve nga Policia është gjykuar shumë rëndë nga Forumi për Lirinë Akademike. Madje ata kan
Anulohen 1 mijë operacione në QKUK Mbi një mijë operacione vetëm për një javë janë anuluar në Klinikën e Kirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Koso
Merret vendimi, mësuesit në Kosovë nisin grevën Nga 14 janari i gjithë sistemi arsimor në vend do të jetë në grevë Ky qëndrim është bërë i ditur sërish nga Sindikata e
Njoftim i rëndësishëm për ata që nesër do të udhëtojnë me avion Nëse keni në plan të udhëtoni drejt Italisë të premten (nesër) do të ishte mirë të rishikoni axhendën tuaj. Fluturime