999 rezultate për

greqia

Greqia në alarm, vjen furishëm cikloni mesdhetar (FOTO LAJM) Greqia është duke u përgatitur për t'u përballur me një situatë të jashtëzakonshme atmosferike pasi meteorologët kanë ko
SKANDALI/ Greqia vjen deri në Karaburun: Gazetari grek zbulon tradhtinë Rama-Bushati (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Shqipëri, aparati propagandistik i qeverisë po përpiqet që ta "harrojë" marrëveshjen e detit me Greqinë,
Greqia dhe Turqia përplasen për "Ivanin e tmerrshëm" (FOTO LAJM) Autoritetet turke kanë dërguar në kohë rekord në Beograd të arrestuarin VIP të disa ditëve më parë në Antalja, Jovica Vu
Përplasja me Turqinë, grekët shpenzojnë qindra milion euro për "nëpërkat" e qiellit (FOTO LAJM) Greqia ka vendosur që të shpenzojë 1.5 miliard euro për të modernizuar flotën e saj të avionëve F-16 Viper (nëpërka).
Kotzias zbulon planin sekret me Ramën: Ndryshim kufijsh me Greqinë Jo vetëm Kosova po kërcënohet nga ndryshime kufijsh, të njëjtat pretendime ka edhe Greqia ndaj Shqipërisë. Ministri
Kaloi me 121 dele nga Greqia në Shqipëri, arrestohet sarandioti Policia ka arrestuar një bari pasi bashkë me 121 dele u fut ilegalisht në tokën shqiptare. Në pranga ka rënë një bar
SKANDAL/ Fëmijët në çerdhe ushqehen me ushqime të skaduara nga Greqia Emisioni investigativ Stop në tv Klan ka publikuar në nisje të sezonit një kamer të fshehtë, në sajë të të cilës del në
Greqia tronditet nga tërmeti i fuqishëm, ndihet edhe në Shqipëri Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Greqinë. Tërmeti ka qënë i fuqishëm 5.1 ballë dhe dridhjet kanë shkaktuar panik t
Reagime të ashpëra nga Greqia për ministrin maqedonas Reagime të ashpra në Athinë pas deklaratës së djeshme të kryediplomatit të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov se me hyrjen në
Greqia nën tjetër ‘sulm’ zjarresh, evakuohen fshatrat në Korfuz Greqia po përballet me zjarret sivjet si asnjëherë tjetër. Edhe një zjarr tjetër sot në drekë ka rënë në Korfuz. Autorit
Shqiptari ia heq bikinit anglezes në pishinë, e gjithë Greqia e merr vesh Një 31-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi nën akuzën se ka tentuar të përdhunojë një turiste 21 vjeçe nga Anglia.
DENONCIMI/ Greqia po i blen çamët dhe po i bën grekë Greqia është duke blerë "shqiptare" për të rritur numrin e minoritetit grek në Shqipëri. Një qytetar nga Saranda, i c
Greqia i mëson Putinit mësimet elementare të demokracisë Pas ia dëboi diplomatët, Greqia i ka reaguar Rusisë duke ia përkujtuar se Greqia është shtet demokratik dhe nuk toleron
Greqia dëbon mbi 4 mijë shqiptarë Policia greke njoftoi sot se për muajin korrik janë dëbuar për në vendet e tyre të origjinës, për hyrje të paligjshme 84
Vinte nga Greqia, bllokohet një sasi e madh mielli gruri Një tjetër sasi mielli që vinte nga Greqia është bllokuar. Sasia e miellit është bllokuar në Korçë, sasi prej 25.3 t
AKU sekuestron në Kapshticë pesticide të ardhura nga Greqia, bllokon makinën me 72 kg mjaltë AKU vijon aksionin e saj në terren, ndërsa sot ka sekuestruar disa produkte të pasigurta që kishin ardhur nga Greqia. In
Greqia merr vendimin e prerë pas zjarrit të frikshëm Nga raportet e nxjerra sëfundmi prej autoriteteve lokale greke rezulton se një prej shkaqeve që zjarrit sollën numër të
Greqia bën zbulimin qesharak, gjetën personin që dogji Athinën Organet hetuese kanë marrë nëntë dëshmi të cilat tregojnë se kush është i dyshuari kryesor për shkaktimin e zjarrit në a
Greqia e “mallkuar”, përmbytjet sjellin pasoja katastrofale Dita ditës po dalin në dritë historitë rrënqethëse të familjeve greke, të cilët u përfshinë nga zjarri i tmerrshëm ditën
AKU kap 10 ton miell në kufi, vinte nga Greqia Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konstatuar dhe bllokuar një ngarkesë prej 10 ton miell gruri për shkak se kishte parr