999 rezultate për

gjimnazi

E FUNDIT/ Plas "kallashi" në Fieri, plagoset biznesmeni Një plagosje me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fier. Nga raportimet e para mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë
E prodhon vetë energjinë, por detyrohet të paguajë Gjimnazi, “Bedri Pejani”, në Pejë ka pesë vjet që prodhon energji elektrike përmes pllakave të vendosura mbi kulmin e sh
Nxënësit e Gjimnazit Matematikor pa bursa që nga shtatori Që nga dhjetori i vitit të kaluar mësimdhënësit e Gjimnazit të Specializuar Matematikor në Prishtinë nuk kanë marrë paga
S’ka qenë e pafajshme, Eli Fara tregon sekretin e madh të gjimnazit (FOTO LAJM) Ajo nuk është vetëm një ndër këngëtarët më të dashura për publikun shqiptar por edhe një ndër simbolet e bukurisë shqipt
Vendosja e flamurit shqiptar, grekët i vënë çelësin shkollës shqipe në Kretë Në incident shumë i pakëndshëm ka ndodhur në Greqi këtë të hënë. Vetëm së fundmi ishte bërë e mundur marrja e lejes
Flet drejtoresha e gjimnazit: Si i njihja Aldosenin dhe Arielën Vrasjen e 21-vjecares Ariela Murati e kanë përjetuar shumë keq miqtë dhe dashamirësit e saj të cilët nëpërmjet rrjeteve
Vrau veten me armë zjarri, kush ishte maturantja e gjimnazit në Tiranë Ka bërë bujë rasti i 17 vjecares, maturante në gjimnazin “Petro Nini Luarasi”, në Tiranë e cila vrau veten me armë zjarr
Sherr mes gjimnazisteve në Durrës, vajzat kapen për flokësh ndërsa djemtë bëjnë tifozllik (VIDEO) Një grup vajzash të reja, janë filmuar teksa ziheshin me njëra-tjetrën në një gjimnaz në Durrës. Ato kapen prej flok
Braktisi gjimnazin dhe u vesh partizane, historia e plotë e Lilo Labes (FOTO LAJM) Të gjithë ne e kemi parë të paktën njëher filmin "Malet me blerim mburuar". Një ndër personazhet më interesante ësht
Zhani Ciko flet për ndarjen nga jeta të Aleksandër Lalos, kujton gjimnazin Ndarja nga jeta e Aleksandër Lalos, maestros dhe muzikantit brilant preku shumë figura të njohura të muzikës shqiptare.
Drejtori i gjimnazit shkruan me gabime trashanike gjuhësore Izet Hoti, drejtor i Gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë, ka bërë hiç më pak se tetë gabime gjuhësore në një status t
Para 1 viti shkolla kushtoi 2 milionë euro por kjo është gjendja e sotme Drejtues të ekzekutivit të Komunës së Lipjanit pas një vizite në objektin e gjimnazit “Ulpiana” të hënën, i cili është p
E FUNDIT/ Hidhet nga ura gjimnazisti në Librazhd Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Librazhd. Një gjimnazist është hedhur nga ura e “Bushtricës” në Librazhd. Mëso
Sherr mes drejtorit dhe mësueses së gjimnazit, përfundojnë të dy në polici Sherri në një gjimnaz në Tiranë ka bërë që mësuesja dhe drejtori i shkollës të përfundojnë në polici. Burime zyrtare
Flasin shoqet e gjimnazit të Enertilës: I dashuri imagjinar ishte "fiksimi" i gjimnazit Një histori e denjë për filma është ajo e Enertila Beqaj dhe Barushit, drejtorit të Postës në Durrës. Ditën e djeshm
Tërmet Peçi nuk ndalet, i habit të gjithë me pikturën e Ramës në gjimnazin e Tepelenës (FOTO LAJM) Tërmet Peçi kësaj here ka vendosur që ta bëjë pjesë të imazhit të ri të palestrës së gjimnazit në qytetin e Tepelenës ed
Mitrovicë/ Zbulohet shkaku i helmimit të 120 nxënsëve Rreth 120 raste me simptoma të helmimit kanë kërkuar dje ndihmë në Spitalin e Mitrovicës. Prej tyre kryesisht nxënës
Qeveria e Kosovës nuk paguan borxhin prej 700.000 eurosh Drejtuesit e gjimnazit “Loyola” në Prizren bashkë me diplomatët e Ambasadës gjermane në Prishtinë prej më shumë se dy vj
Punësuan policë me diploma gjimnazi false, ndalohen 4 shtetas Policia ka ndaluar një punonjës policie private dhe tre të tjerë po hetohen në gjendje të lirë nga Policia e Tiranës, pa
Denoncon gjimnazistja: Drejtoresha na merr lekë për diplomën e maturës Një maturante nga qyteti i Librazhdit ka denoncuar faktin qe drejtoresha e gjimnazit ku ajo ka kryer studimet, merr para