999 rezultate për

gjermeni

Tourism development, a key priority Analyzing the first 300 days, the secretary of Urban Development and Tourism, Eglantina Gjermeni said that the process o
Gjermeni: Mbajtëm fjalën për legalizim falas Në analizën e 300 ditëve të qeverisjes, ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni u shpreh sot se zh
Rritet numri i turistëve që kanë hyrë në vendin tonë Numri i qytetarëve që kanë hyrë në vendin tonë përgjatë këtij sezoni është rritur me 27 për qind. Kështu u shpreh sot gj
Pr/ligji për varrezat publike parashikon edhe diegien e trupit Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese miratoi në parim projektligjin për varrezat publike. Për ministren Gjermeni ky ligj p
Gjermeni: Qytetarët kursejnë energjinë në banesa Çdo banesë e re që do të ndërtohet me fonde publike do te jetë në përputhje me kërkesat për ruajtjen e energjisë, duke e
20 vjet nga krijimi i Arkivit Qendror Teknik te Ndertimit Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit znj. Eglantina Gjermeni mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar me rastin e
Eglantina Gjermeni firmos 4.8 ml për blerje mobiljesh për ministrinë Krijimi i ministrive të reja ka rritur shpenzimet e qeverisë për rregullimin e zyrrave të reja. Vetëm Ministria e Zhvill
Ministrja Gjermeni inspekton plazhet e Sarandës dhe Himarës (FOTO-LAJM) Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, znj. Eglantina Gjermeni inspekton plazhet në Sarandë-Ksamil-Nivicë-Himarë-Dhë
Gjermeni inspects the beach of Durres Minister of Urban Development and Tourism, Ms. Englantina Gjermeni, accompanied by the Deputy Minister Alfred Dalipi, th
Gjermeni inspekton Plazhin e Durrësit për higjienën dhe sigurinë (FOTO-LAJM) Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, znj. Eglantina Gjermeni, shoqëruar nga zv.ministri Alfred Dalipi, Kryetari i
Ministrja Gjermeni vizitë zyrtare në Vjenë Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni në krye të një delegacioni, po zhvillon një vizitë zyrtare
Gjermeni në Prezë, prezantohen 9 hartat hiking dhe biking (VIDEO) Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Znj. Eglantina Gjermeni vizitoi sot Kalanë e Prezës në një ceremoni për dorëz
Mbyllet procesi konsultativ për “Strategjinë e zhvillimit të turizmit 2014-2020” Në Tiranë u zhvillua sot takimi i fundit konsultativ me grupet e interesit për hartimin e "Strategjisë së Zhvillimit të
Gjermeni nënshkruan protokoll bashkëpunimi në fushën e turizmit Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, nënshkroi të enjten në Budapest një protokoll bashkëpunim
Gjermeni: Qeveria e angazhuar për promovimin e potencialeve turistike Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, po zhvillon një vizitë dyditore në Republikën e Hungarisë
Shqipëri-Mali i Zi, marrëveshje në fushën e turizmit Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni nënshkroi sot marrëveshjen me Ministrin e Zhvillimit të Qën
Objektet pa leje të ndërtuara pas 2009 nuk legalizohen Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, prezantoi sot në Komisionin Palramentar të Veprimtarive p
Të hënën ministrja Gjermeni në Kuvend për ligjin e ri të legalizimeve Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni do të jetë në Kuvend ditën e hënë për të dhënë sqarime lid
Shqipëri-Kosovë axhendë të përbashkët për projektin e Alpeve Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni vlerësoi sot përparimin që ka bërë Kosova në fushën e legji
Shqipëri-Azerbajxhan, memorandum bashkëpunimi në turizëm Shqipëria dhe Azerbajxhani do të punojnë për hartimin dhe nënshkrimin e një memorandumi bashkëpunimi me terma konkrete p