999 rezultate për

embed

Turqia në flakë, 30 të vrarë, protestuesit duan të sulmohet ISIS (FOTO - VIDEO) Në Turqi kanë shpërthyer protesta masive, pasi kërkohet nga qeveria të godasë ISIS-in në qytetin e banuar nga kurdët, në
Ja si dukej Londra para një shekulli (VIDEO) A mund ta imagjinoni dot sesi ka qenë jeta në Londër përpara 100 vitesh? Për ta parë atë, duhet të shikoni këtë video
Përkrahësit e ISIS gjuajnë me thika protestuesit kurdë në Gjermani (VIDEO) Përkrahësit e ISIS kanë përdorur dhunë, deri edhe thika kundër kurdëve që kanë zgjedhur të protestojnë kundër Shtetit Is
Tifozët e Galatasaray i venë flakën Pub-it në Londër (FOTO-VIDEO) Tifozët e Galatasaray krijuan jo pak probleme në ndeshjen e Champions League kundër Arsenal në "Emirates Stadium". Siç j
Serbi kërcënon shqiptarët në Ulqin (VIDEO) Serbët duket "se e kanë akoma "problem" faktin se Kosova është tanimë shtet i pavarur. Një serb, në një lokal në Ulqi
Mata, Cesc e Xavi, golazo në stërvitje (VIDEO) Juan Mata vazhdon të tregojë aftësitë e tij në publik. Fantazisti i Manchester United ka shënuar një golazo në stërvitje
Haradinaj ‘kopjon’ Obamën (VIDEO) Shpesh politikanët shqiptarë inspirohen nga kolegët e tyre të huaj për spotet publicitare që ata realizojnë gjatë fushat
E majta blu, e djathta rozë: Këpucët speciale të PUMA-s (FOTO-VIDEO) Yjet e Arsenal Mikel Arteta, Santi Cazorla, Bacary Sagna, Tomas Rosicky, Mathieu Flamini dhe Olivier Giroud do të veshin
Boshnjakët i përgjigjen Van Damm-it (VIDEO) Të rinjtë boshnjakë që shihni në videon më lartë kërkojnë të imitojnë reklamën e aktorit të arteve marciale Jean-Claude
Dani Alves frymëzohet nga Pitbull (VIDEO) Është pothuajse e pamundur që të jesh brazilian dhe të mos kesh qejf futbollin dhe muzikën. Dhe shembulli më i mirë për
Njëmbëdhjetë vite nga vrasja e Zoran Gjingjiq Shënohet sot 11 vjetori i vrasjes së ish-kryeministrit të Serbisë, Zoran Gjingjiq i cili u vra në afërsi të ndërtesës së
Chelsea marshon drejt titullit (VIDEO) Chelsea ka shënuar katër herë në portën e Tottenhamit në ndeshjen e javës së 29-të në Ligën Premier që u zhvillua të sht
Galatasaray-Besiktas, dhunë në rrugët e Stambollit (FOTO-VIDEO) Ultrasit e Galatasaray dhe Besktas janë përplasur në rrugët e Stambollit para dhe pas derbit të së shtunës, ku nuk kanë
Bayern stërvitet në stadiumin e QPR-së (FOTO-VIDEO) Bayern Munchen është gati për sfidën e sotme në "Emirates Stadium" përballë Arsenal. Skuadra e Pep Guardiolës mbërriti q
Në Rusi pesëmbëdhjetë minatorë mbesin nën tokë Pesëmbëdhjetë minatorë në rusi kanë mbetur të bllokuar nën tokë që nga dita e djeshme, pas një shpërthimi në një minierë
Dhunë në Kukës, sulmohet arbitri, goditet tekniku Josa (VIDEO) Një protestë e ekzagjeruar dhe e panevojshme e trajnerit Naci Sensoy, në fund të ndeshjes Kukësi-Skënderbeu solli irriti
Aksident në Vushtri, 11 të lënduar Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 15:30 në Vushtri mes dy automjeteve civile. Gjatë përplasjes
Tottenham në telashe, dëmtohet Bale (FOTO-LAJM) Tottenham Hotspurs nuk mori më shumë se një barazim 2-2 në stadiumin e tij "White Hart Lane" në çerekfinalen e parë të E
Barazon Milan (VIDEO) 1-1 ka përfunduar ndeshja mes në Stadio Ennio Tardini, mes vendasve të Parmës dhe Milanit. Të parët kaluan në epërsi
Njëmbëdhjetë vite nga Marrëveshja e Ohrit Para 11 viteve, më 13 gusht u nënshkrua Marrëveshja e Ohrit, me të cilën iu dha fundi konfliktit në vitin 2011 dhe u ven