999 rezultate për

deshtimi

Pas dështimit të shfuqizimit të Speciales reagon Gucati Edhe pas dështimit të iniciativës së 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Special
Romelu Lukaku, dështimi 80-të milionësh i Manchester United Në ndeshjen që vlente më shumë për tifozët dhe për klasifikimin, sulmuesi 80 milionësh i Manchester United, Romelu Lukak
Barcelona ka një tjetër alternativë në rast dështimi të Coutinhos Philippe Coutinho ishte subjekt i shumë ofertave nga Barcelona verën e kaluar, por skuadra nga Merseysides i refuzoi të
MPB-ja konfirmon dështimin e sigurisë në Aeroport Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka konfirmuar të mërkurën realizimin e testeve sekrete që kanë treguar për mungesë
Kush është spiuni? Nisin hetimet pas dështimit të arrestimit të 4 policëve Pas urdhër-arrestëve të dështuar për drejtorët e policisë në Vlorë, Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka nisur hetimin
Le Monde: Kancelarja Merkel në fije të perit “Këtë herë magjia e Anxhela Merkel për të bërë kompromis nuk ka funksionuar”. Kështu ka shkruajtur, në editorialin e
Stërvituni një orë në ditë për të pasur një zemër të shëndetshme Vetëm një orë stërvitje në ditë mund ta përgjysmojë rrezikun e dështimit të zemrës, thonë studiuesit suedezë. Sipas
Rama pranon dështimin me ujin: Mjafton të shihni tarracat e pallateve në qytete Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar nisjen e aksionit të madh të ujit në vend, i cili pritet të zgjasë dy vite dhe as
Ivanov: Dështimin e BE-së në Ballkan, po e shfrytëzojnë Kina dhe Rusia "Mossuksesin e Bashkimit Evropian në Ballkan e shfrytëzojnë Kina dhe Rusia", u shpreh presidenti i Maqedonisë, Gjorge Iv
S'ka kandidatë për drejtor burgjesh, konkursi drejt dështimit Shtatë kandidatë i janë futur garës për të udhëhequr me Shërbimin Korrektues të Kosovës, shkruan sot Koha Ditore. Për
Plani i veprimit për testin PISA drejt dështimit Plani i veprimit i grupit punues për PISA 2018 ka gjasa të dështojë krejtësisht. Kjo, për shkak se nuk janë realizuar ob
Epike! Ardit Gjebrea tregon dështimin më të madh të tij në media Arditi ka prezantuar dy mikeshat e Bleonës, të cilat kishin ardhur për t’i bërë një surprizë shoqes së tyre, Bleonës, e
Prokurori po pranon dështimin për çështjen e sulmit në Kuvend Prokurori special, Abdurrahim Islami, ka pranuar para Gjykatës Themelore të Prishtinës se një pjesë e provave që ai admi
Rrefimi drithërues i Taarabt: Milani, dështimi i jetës time, i'u tregoj arsyet pse Adel Taarabt ka luajtur me kuqezinjtë për 6 muaj nga janari deri në qërshor 2014, përpara se të largohej për t’u rikthye
Avokati komenton dështimin e marrëveshjes së drejtësisë me palën serbe Sot ishte paraparë të bëhej dekretimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve serb në sistemin e drejtësisë së Kosovës. Por ësht
Gruevski pranon dështimin me gjysmë zëri Kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka dalë me një deklaratë për shtyp ku sqaroi me gjysmë zëri se humbja e tyre isht
Kasami i Besës pranon dështimin: Nuk kemi fituar askund Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në një konferencë për mediat e ka pranuar se nuk kanë fituar në asnjë komunë.
Pasi "dështimit” si ministër, Tahiri kujtohet për trafikantët e drogës Ditën e sotme ish-ministri i Brendshëm ka dorëzuar në Kuvend një projektligj për të bërë disa ndryshime në kodin penal.
Serbët e bëjnë edhe më të dhimbshme dështimin e Kosovës Ambasadori serb në UNESCO, Dark Tanaskoviç, ka thënë se tërheqja e Prishtinës nga kandidatura për anëtarësim në këtë org
Pacolli e pranon para BE-së dështimin për demarkacionin Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë në Bruksel, pas takimit me përfa