999 rezultate për

britanise

Dalja e Britanisë nga BE-ja s’e rrezikon liberalizimin Qytetarët e Kosovës nuk kanë nevojë të shqetësohen për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, meqë kjo nuk d
Pas Britanisë, ja cilët janë 5 vende e tjera që mund të dalin nga BE-ja Pas votës së referendumit historik që i dha fund anëtarësimit të Britanisë në Bashkimin Evropian, vendet e unionit i kan
Referendumi, jep dorëheqjen komisioneri britanik i BE Komisioneri i Britanisë së Madhe në BE, Jonathan Hill është dorëhequr. Ai e ka lënë vendin e tij pa përfaqësim në Ko
Çfarë do të ndodhë me euron, ekonominë dhe lirinë e lëvizjes? Pasi votuesit britanikë kanë vendosur të braktisin Bashkimin Evropian, 27 anëtarët e tjerë të bllokut kanë arsye të fort
Merkel: Procesi i daljes së Britanisë nga BE-ja do të zgjasë rreth 2 vite Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, pas referendumit të Britanisë u ka bërë thirrje vendeve të tjera të Bashkimit Eur
Tërmet në Europë, klubet angleze "vuajnë" daljen e Britanisë nga BE Dalja e Britanisë së Madhe nga BE do lë pasoja edhe në fushën e sportit. Klubet e Premier Leagues priten të marrin një n
Ditë e zezë për Europën/ Ja çfarë thonë liderët e BE-së Lidërit e BE-së të cilët e donin Britaninë e Madhe, e kanë cilësuar ditën e sotme si ditë e zezë për Evropën. Të gjithë
Ambasadori Graiçevci: Marrëdhëniet Kosovë-Britani do vazhdojnë të jetë të forta Ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe Lirim Graiçevci, ka thënë se Kosova ka humbur mbështetësin kryesorë në rrugën
Dalja e Britanisë nga BE, Renzi mbledh urgjent qeverinë Dalja e Britanisë nga BE ka sjellë dhe reagimet e menjëhershme të shteteve që janë pjesë e BE-së, një ndër to është dhe
Çollaku: Dalja e Britanisë nga BE e dhimbshme për ne Ministri i Integrimeve Europaine të Kosovës, Bekim Çollaku ka komentuar rezultatin e Referendumit britanik që vendosi da
Dalja e Britanisë nga BE, "tronditen" tregjet financiare Britanikët i thanë po Brexit, por frika nga pasojat ka pushtuar Evropën. Tregjet financiare ndërkohë gjatë natës kanë re
Nesër vendoset fati i Britanisë, do rrijë apo do dalë nga BE Qytetarët e Britanisë së Madhe nesër do të vendosin nëse do të rrinë apo do të largohen nga Bashkimi Evropian. Pas ka
Merkel: Uroj që Britania do të votojë të mbetet pjesë e BE-së Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka deklaruar se Britania duhet të qëndrojë në BE për t’u siguruar se e ka një ulëse n
Trump viziton Britaninë e Madhe Donald Trump, tashmë i nominuari republikan për president të ShBA-së, e lajmëruar se do të vizitojë Britaninë e Madhe ng
Shpëtohen 18 emigrantë shqiptarë në ujërat e Britanisë Në orët e para të ditës së sotme janë shp-ëtuar nga rreziku 18 emigrantë shqiptarë dhe dy britanikë, pasi barka me të ci
Ndodh në Angli, këngëtarja harron fjalët e himnit (VIDEO) Fillimi i sfidës mes Crystal Palas dhe Manchester United ka pasur një incident të vogël që është komentuar gjatë në medi
Trump mbështet daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja I nominuari i supozuar për President të ShBA-së nga radhët e republikanëve, Donald Trump, ka deklaruar se Britania e Mad
Kryeministri i Britanisë dhe Tottenham urojnë Leicesterin Kryeministri i Mbretërisë së Madhe, David Cameron, ka uruar Leicester Cityn për titullin e fituar. Në një postim në r
Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën Princi Charles tha se rrëfimet që ka dëgjuar në Prishtinë nga familjarët e të pagjeturve ia kanë thyer zemrën. Megjithat
Besimi: Maqedonia mbështet qasjen e e Evropës për refugjatët Zv/kryeministri i Maqedonisë për integrime evropiane, Fatmir Besimi u takua me një delegacion të lartë nga Britania e Ma