999 rezultate për

bashkimin

Nait Hasani kritikon Bashkimin Evropian Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy k
Për shkak të Spanjës shtyhet dërgimi i letrës për Kosovën Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se teksti i letrës për Bashkimin Europian lidhur me referendumin e Katalonj
Thaçi kritikon Bashkimin Evropian: Shembini muret për Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një Editorial për portalin panevropian “EurActiv” ka kritikuar Bashkimin Evropën p
Angelina Jolie jep dritën jeshile për bashkimin me Brad Pitt Angelina Jolie dhe Brad Pitt para një vit përmes një deklarate të përbashkët për media deklaruan se do të shkurorëzohen.
Kandidatja e PDK-së premton bashkimin e Mitrovicës Valdete Idrizi, që synon të fitojë garën për kryetar të Komunës së Mitrovicës, ka thënë se problemi i këtij qyteti është
Rama: Nuk e duam bashkimin me Kosovën Gazeta serbe "Blic" është hapur sot me një intervistë të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, ku ndër të tjera ai vlerë
Kina do të hyjë në Bashkimin Evropian? Pekini, thotë “Politico”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Evropian. Analizën e
Hahn: Deklaratat për bashkimin kombëtar, të rrezikshme dhe të papranueshme Komisioneri për Fqinjësinë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn i ka cilësuar si të papranueshme dhe të r
Përfundojnë pa marrëveshje bisedimet për ribashkimin e Qipros Raundi i fundit i bisedimeve për ribashkimin e Qipros përfundoi pa marrëveshje. Komunitetet e Qipros Greke dhe Qipros Tu
Mogerini: E ardhmja e Kosovës dhe Serbisë në BE varet nga dialogu Liderët në Kosovë dhe në Serbi e dinë shumë mirë që e ardhmja e shteteve të tyre, e ardhmja e integrimit evropian, është
Albin Kurti: Do kërkoj referendum në Kosovë për bashkim me Shqipërinë nëse bëhem kryeministër Albin Kurti, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje ka dhënë sot një intervistë për "shqiptarja.com" përmes së cilës përcjell disa
Klopp kërkon ribashkimin me Aubameyang, gati 70 milionë euro Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp po lufton për të nënshkruar me sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameya
Këta janë ministrat nga radhët e BDI-së Bashkimi Demokratik për Integrim ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e Kryesisë Qendrore ku janë publikuar emrat e ministrave të
Habit Yee: Nuk besoj që shqiptarët e duan bashkimin! Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, ka thënë se në mesin e politikanëve shqiptarë nuk ekz
Si krijoi Kenedi Politikën e Jashtme ndaj Shqipërisë pas prishjes me Bashkimin Sovjetik “Amerika është vendi më i mirë në botë”! Kjo shprehje nuk pranohet edhe nga shumë amerikanë, por për shqiptarët është po
Opozita akuzon Mustafën: Po tallet me qytetarët (VIDEO) Partitë politikë opozitare dhe njohës të çështjeve politike, tentativën e kryeministrit Mustafa për pezullimin e kushtit
Rusët tërbohen pas deklaratës së Ramës për bashkim me Kosovën Ministria e Jashtme ruse ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe presidentit të Kosovë
Kryeministri Dimitriev qorton Ramën: Socialist që nxit nacionalizëm Teksa kolegu im nga Shqipëria nxjerr “nga doreza” skenarë për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës, teksa dështon integrim
Bashkimi Shqipëri-Kosovë, Serbia i bën thirrje BE-së të reagojë Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç, i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian, SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe që të reagoj
Pas Lu-së edhe Delawie kundër deklaratave për bashkimin kombëtar Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar si të "pakujdesshme" deklaratat për mundësinë e bashkimit të