999 rezultate për

athina

Shkupi dhe Athina ashpërsojnë retorikën Greqia dhe Maqedonia kanë ashpërsuar retorikën për çështjen e emrit.Pas deklaratës së presidentit grek, Karolos Papuljas
Emri, pritet përgjigje nga Athina Këto ditë Athina duhet të kthejë një përgjigje në raport me kontekstin e emrit të Maqedonisë. Ajo ka parë dhe analizuar
“To Vima”: Duhen bashkëbisedues për emrin Duke qenë se nesër do të takohet ministri i jashtëm grek Dimitris Avramopulos me zv/kryeministrin për Çështje Evropiane,
Nimic në qershor pret përgjigje nga Athina dhe Shkupi Në fillim të muajit qershor ndërmjetësi i OKB-së për emrin Metju Nimic do t,i kërkojë Greqisë dhe Maqedonisë që të japin
Athina Onassis shet ishullin Skorpios Athina Onassis ka vendosur t’ia shesë ishullin Skorpios nje miliarderi rus. Lajmi bëhet i ditur nga “GreekReporter”. Is
Ekstradohet nga Athina i kërkuari ndërkombëtar Një 37-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është ekstraduar sot nga Athina. Sipas policisë Selam Xhaferri, akuzohe
Athina goditet nga stuhia, vdes 23 vjeçarja (FOTO-LAJM) Athina është goditur sot nga një stuhi e fuqishme. Sipas mediave vendase në shumë akse rrugore janë shfaqur probleme ndë
Athina refuzon ofertën e Fules Athina zyrtare ka refuzuar ftesën e evrokomisionerit për zgjerim të BE-së, Shtefan Fyle për një takim trepalësh për zgji
Sofja dhe Athina: Ju mbështesim kur të bëheni fëmijë të mirë "Nëse Maqedonia nuk bëhet fëmijë i mirë, atëherë ne nuk do ta mbështesim". Kjo është deklarata e ministrit të Kulturës s
Rama në Greqi, Athina e mbushur me postera shqiptarë Kreu i partisë Socialiste Edi Rama viziton Athinën për të qenë i pranishëm në një veprimtari të organizuar nga emigrantë
Pakti detar, Athina: Kusht për paqen në rajon Ministri i Jashtëm grek, Dimitris Avramopulos deklaroi se “politika e Ministrisë së punëve të Jashtme greke është caktim
Autogol i përkryer i Panathinaikosit (VIDEO) Xhiroja e tretë e Ligës së Evropës që u luajt sonte do të mbahet mend për një autogol antologjik të lojtarit të ekipit g
Kontesti rreth emrit, Athina dhe Shkupi të gjejnë zgjidhjen sa më shpejtë Ndihmës-sekretari shtetëror amerikan, Filip Riker e përshëndeti progresin e Maqedonisë në dialogun me Bashkimin Evropian
Rasti Thaçi, Athina: Para ligjit të gjithë të barabartë Zyra Ndërlidhëse Greke në Shkup ka reaguar ndaj letrës publike të kreut të PDSH-së, Menduh Thaçi, drejtuar kryeministrit
Vdekja e studentit, Athina: Tentativa për acarime fallso Update - Ministria e Punëve të Jashtme e Greqisë i ka hedhur poshtë si të pavërteta informacionet se në Selanik është rr
Athina dhe Shkupi përplasen në OKB Çështja e emrit midis Athinës dhe Shkupit si dhe idetë kontradiktore të këtyre dy vendeve janë reflektuar edhe në Asambl
Athina: Shkupi ka pretendime territoriale Athina zyrtare ka përgënjeshtruar lajmin e mediave maqedonase se në takimin mes dy ministrave të Punëve të Jashtme, Niko
Greqi, t'kurret administrata shtetërore Qeveria greke përgatitet për një reduktim të paprecedentë të aparatit të saj shtetëror në prag të takimit me përfaqesues
Athina zyrtare: Shkupi po provokon Autoritetet greke i kanë quajtur provokim deklaratat dhe reagimet e para të autoriteteve të Shkupit pas zgjedhjes së qev
Kthimet në kufi, PDIU: Athina shantazh Tiranës PDIU-ja ka reaguar sot në lidhje me kthimin nga pala greke të 50 qytetarëve shqiptarë në Kapshticë. Në një deklaratë për