999 rezultate për

ankthi

VIP-at që e pranuan hapur se vuajnë nga ankthi (FOTO LAJM) Ankthi dhe depresioni janë dy probleme të shëndetit mendor që sa vjen dhe po shënojnë një rritje edhe në vendin tonë.
Vuani nga dhimbja e kokës, kapsllëku dhe ankthi? Ju mungon magnezi Vuani shpesh nga dhimbjet e kokës, kapsllëku apo ankthi? Nuk keni përse të përdorni vazhdimisht ilaçe. Zgjidhja më e mir
Përtej jetës luksoze, Armina pranon se vuan nga ankthi (FOTO LAJM) Ankthi është padyshim një nga fenomenet që është shtuar shumë në shoqërinë e sotme, për shkak edhe të sistemit dhe mënyr
Sipas dietologëve, këto janë ushqimet që ju ndihmojnë të lehtësoheni nga ankthi Çdo ditë përllogaritet se ne marrim rreth 300 vendime që lidhen me ushqimin. Mund të zgjedhim ushqime që na ndihmojnë, p
Problemet me të cilat përballen çiftet në ditët e sotme Gjetja e një personi special nuk është kurrë diçka e lehtë. Në ditët që po jetojmë është më stresuese për të dashurua
Mes tyre edhe shqiptarë, VIP-at që e pranuan hapur se vuajnë nga ankthi (FOTO LAJM) Ankthi dhe depresioni janë dy probleme të shëndetit mendor që sa vjen dhe po shënojnë një rritje edhe në vendin tonë.
Ç'është ankthi i vjeshtës? Por për miliona njerëz që vuajnë nga ankthi, madje edhe ata që nuk vuajnë, ardhja e vjeshtës e shton disi atë. Ata kanë
Shenjat e horoskopit që tentojnë të vuajnë më shumë nga ankthi dhe stresi Ankthi nuk është një problem që që kalohet lehtë, siç mund të mendojnë shumë njerëz. Janë shumë gjëra që duhen marrë në
Ankthi për Aldo Teqjen, mjeku tregon situatën Partizani barazoi 1-1 të shtunën ndaj Teutës në “Selman Stërmasi”, por gjithçka që prodhoi ky takim pa tifozë kaloi në p
Ankth dhe stres gjatë natës? Këtu janë arsyet që e shkaktojnë atë Koha e natës, ajo që duhet të jetë më e qetë se e gjithë dita, mund të shkojë në gjendje stresi dhe ankthi. Ngarkesa dhe
Çfarë është sindromi premenstrual, gjendja që shton ankthin dhe tensionin tek gratë para ''atyre" Ndryshimi i shpeshtë i gjendjes së humorit, shtimi i stresit, ankthit dhe pakënaqësive janë ndër gjendjet më të shpeshta
“Isha e bindur se kisha tumor!” Lori Hoxha rrëfen problemet serioze me shëndetin (FOTO LAJM) Lori Hoxha ka vendosur për herë të parë t’u përgjigjet pyetjeve në lidhje me ankthin. Fashionista e njohur shprehet n
A mund të jenë ngjitës ankthi dhe depresioni? A mund të të zërë një sëmundje mendore si ankthi dhe depresioni ashtu si të zë gripi? Shumë njerëz besojnë se po, sipas
Vuani nga ankthi? Konsumoni këto ushqime Ankthi është një nga sëmundjet më të zakonshme dhe të përhapura në ditët e sotme, pavarësisht se një pjesë e madhe e nje
Nëse mendon shumë për atë që mund të ndodhë, vuan nga kjo sëmundje Gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga ankthi paraprak, që do të thotë se ata ndihen keq për atë që presin të ndodhë. Dhe
3 bimët kurative që ju mbrojnë nga ankthi, depresioni dhe Alzhaimer Shpeshherë kemi dëgjuar për bimë kurative të disa tipeve të ndryshme dhe që arrijnë të mbrojnë organizmin e njeriut maks
Ankthi po rritet frikshëm: 7 hapat për ta reduktuar atë Nga Jelena Kecmanovic Çrregullimet e ankthit, janë grupi më i zakonshëm i çrregullimeve psikologjike. Rreth 19 për qi
Ushqime kundër depresionit Shpesh ndodh të jemi të mbingarkuar, të lodhur dhe jo rrallë herë të rraskapitur! Humbasim motivimin, biem në monotoni d
Dobësi dhe shenja ankthi, çfarë është “përgjumja pranverore” që na prek të gjithëve Kalimi nga stina e dimrit në atë të pranverës shkakton luhatje në gjendjen fizike, por edhe atë psikologjike të njerëzve
Largoni ankthin dhe stresin me këtë limonatë Shafrani është bimë e cila është përdorur në mjekësinë tradicionale kineze dhe atë Ayurvedic me shekuj të tërë, ndërkaq