999 rezultate për

analistet

"B*thëlëpirës, ti të rruan...", analistët përplasen ashpër në emision (VIDEO) Ndërsa në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” bënte komentet e tij Shemsi Prençi, ekspert sigurie, analistët Mentor N
Analistët grekë: Vizita në Ankara s'ka vlerë, ndihemi të kërcënuar Vizitë në fushë të minuar? Kreu i qeverisë greke, Aleksis Tsipras viziton të martën Turqinë dhe takohet me presidentin E
Rama tensionohet me analistët: Mbaj rregull në studio ti! I ftuar mbrëmjn e sotme në Real Story, kryeministri Edi Rama është i vënë përballë një paneli analistësh. Kjo mbrëmje
REFERENDUMI/ Analistët: Çast vendimtar për Maqedoninë 30 subjekte politike në takimin e mbrëmshëm u dakorduan që t’i ftojnë qytetarët të dalin të votojnë “për” referendumin i
Analistët i kërkojnë Thaçit të mos i japë territor Serbisë Deklarata e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se dialogu me Serbinë do të vazhdojë pa vija të kuqe ka nxitur reagime
Analistët: Ligji për gjuhët në duart e Xhaferit Ende nuk dihet se kur do të hynë në procedurë parlamentare ligji për gjuhët pas ngërçit të krijuar me mosdekretimin e it
Analistët: Qeveria dështoi në politikën jashtme, humbi kredibilitetin Sot u raportua në media si një lajm i mire që Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mori vizën nga Ambasada Britanike
Analistët serbë: Serbia i ka konsumuar zgjidhjet e mira për Kosovën, i ka mbetur më e keqja Serbisë nuk do t’i lejohet anëtarësimi në Bashkimin Evropian, pa një zgjidhje të qartë të çështjes së kufijve. Kështu ka
Analistët: Demarkacioni do t’i shërbejë Haradinajt për kauzën e tij Analistët vlerësojnë se të gjeturat e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror tregojnë se çështja
“El Chiringuito TV”: Lojtarët nuk e kanë pritur mirë reagimin e Cristianos (VIDEO) Lojtarët janë të irrituar me ato që tha Ronaldo pas humbjes nga Tottenhami, bëjnë të ditur analistët në “El Chiringuito
Analistët: Pasojat e votave të shqiptarëve për LSDM do të jenë historike I ftuar në emisionin "studio e hapur" publicisti Latif Mustafi ka reaguar në lidhje me rezultatet e zgjedhjeve të zhvill
A i shiti Gucati çertifikatat e veteranëve? flasin prokuroria, Qeriqi dhe analistët Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj qysh në fillim të mandatit të tij po premton që shumë probleme në Kosovë të zgji
Java e dytë e fushatës, analistët: Fushatë përgjithësisht e qetë Fushata zgjedhore përgjithsisht, nga analistët, konsiderohet si e qetë dhe pa incidente të theksuara. Sipas Nikolla Dujo
Analistët: Ndikimi i demarkacionit në raportet me SHBA dhe pse ambasada reagoi në këtë formë Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Edhe siç u parashikua kryeministri i sapozgjedhur i Kosovës që në 100 ditëshin e par
Analistët: Pacolli nënshkroi "varrimin politik" Nga Ervin Shkulaku Jo pak herë Presidenti i Aleanca Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli para zgjedhjeve të para
Analistët kosovarë thonë se s'ka heqje vizash në 2018 I nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, kishte premtuar se tre muaj pas formimit të Qeverisë
Analistët skeptikë për qeverinë teknike, nuk ka të ardhme Nga Ervin Shkulaku Nënkryetari i Aleanca Kosova e Re, Agim Bahtiri ka propozuar që në Kosovë ta krijohet një q
Analistët: Marrëveshja e Ohrit shumë larg zbatimit praktik (VIDEO) Analistët kritikojnë zvarritjen e procesit të zbatimit të marrëveshjes kornizë të Ohrit e cila edhe gjashtëmbëdhjetë vit
Analistët: ​Pacolli mund ta braktisë LDK-në dhe t’i bashkohet PAN-it Koalicioni LDK-AKR-Alternativa, nuk po arrin të gjej gjuhë mirëkuptimi. Ndonëse u bashkuan drejt një qëllimi, ata po
Analistët: Kosova po futet në krizë institucionale Përgatitjet për zgjedhjet lokale të cilat që të mbahen më 22 tetor të këtij viti tashmë kanë filluar, por ende nuk janë