999 rezultate për

aganit

Shpërthen diga në Porto Riko pas uraganit “Maria” Një digë ka shpërthyer në lumin Guajataka në ishullin e Porto Rikos pasi u godit nga uragani Maria duke shkaktuar përmby
Shënohen viktimat e para të uraganit shkatërrimtar "Maria" (FOTO LAJM) Uragani Maria ka marrë viktimën e parë. Zyrtarët thonë se një person vdiq në Guadeloupe pasi u godit nga një pemë në
Viktimat e "vogla" të uraganit Irma marrin ndihmë intensive (FOTO LAJM) Edhe pse mund të jenë viktimat më të vogla nga uragani irma ato po marrin një ndihmë shumë të madhe. Veterinerët në Q
Shkuan të shpëtonin viktimat e uraganit Harvey, përmbytet ekipi i shpëtimit (VIDEO) Një video e pabesueshme tregon një grup njerëzish që ngasin një kamion rrugëve të përmbytura në Vidor, Teksas, për të nd
Pasojat e uraganit Irma, murgesha nis pastrimin me sharrë në dorë (VIDEO) Nuk ndodh çdo ditë që të shikosh një murgeshë me sharrë elektrike në dorë, por motra Margaret Ann, e ka përdorur me stil
Mungesa e energjisë në Florida, 8 të vdekur në një azil 8 persona kanë humbur jetën në një azil për të moshuarit, në Floridan e mbetur pa energji elektrike, si pasojë e uragani
Pas uraganit Irma, ishujt Karaibe nuk janë të gatshme të presin turistë Uragani Irma ishte një "kafshë e pashpirt". Gjatë javës së kaluar stuhia shkatërroi me rradhë ishujt e Karaibeve.
12 foto që tregojnë forcën shkatërruese të uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Pa e marrë vetën akoma nga uragani “Harvey”, SHBA-të u përballën me një tjetër emergjencë moti, uraganin “Irma”. Edhe
Uragani Irma “gëlltit” gjysmën e ishullit Necker (FOTO LAJM) Mijëra njerëz në të gjithë Karaibet tani po fillojnë procesin e rindërtimit të jetës së tyre pas uraganit Irma, i cili s
40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë arratisen nga burgu pas uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Më shumë se 40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë dyshohet të jetë arratisur nga ishujt britanikë Virgin pasi përfit
"Fytyra" e uraganit Irma, videoja që i mashtroi të gjithë (VIDEO) Një livestream në Facebook që pretendonte se tregonte “fytyrën” e stuhisë tropikale Irma, grumbulloi mbi 6.6 milionë shi
Raportimet më të frikshme nga gazetarët gjatë uraganit Irma (VIDEO) Duket se gazetarët kanë qenë një pjesë shumë e rëndësishme e raportimit të uraganit monstruoz Irma. Një nga uraganet
Pas uraganit Irma, tjetër stuhi e frikshme godet Kinën (VIDEO) Një stuhi rëre goditi ashpër provicën Gansu në Kinë duke mbuluar të gjithë provincën veri-perëndimore kineze, deri në 5
Pamje të frikshme të Uraganit në Florida (VIDEO) Uragani Irma po vazhdon me shpejtësi udhëtimin drejt ishujeve të Floridas, pas goditjes së Kubës. Shpejtësia e "Irma"
Syri i uraganit Irma kalon mbi ishujt e Floridës Syri i uraganit Irma pas shumë peripecirash ka goditur ishujt jugorë të Florida-s si një stuhi e kategorisë së katërt.
Bukuri që vret, brenda syrit të uraganit “Irma” (VIDEO) Një “shpërthim” dielli ulet nëpër re, duke ekspozuar një qiell të ndritshëm blu dhe të qetë. Por, kjo pamje sado ‘për
Shqiptari i shokon të gjithë, niset për në zemër të uraganit “Irma” Qyteti i Majemit në Florida është evakuuar pothuajse tërësisht, pasi autoritetet atje kanë urdhëruar qytetarët të ikin n
Shqiptari niset për në zemër të uraganit "Irma", arsyeja do t'ju përlotë Vazhdon të jetë serioz rreziku në Majemi në Florida ku është avakuuar pothuajse i gjithë qyteti, pasi në fundjave pritet
Para dhe pas uraganit Irma, Karaibet në gjendje të shkatërruar (FOTO LAJM) Uragani Irma ka shkaktuar një katastrofë të paemër në Karaibe. Brenda pak kohe ajo ka shkatërruar çdo gjë dhe ka lën
16 vjeçari vdes duke bërë sërf në dallgët e uraganit Irma Një sërfist 16 vjecar ka gjetur vdeksjen teksa kapte një valë në uraganin Irma në Barbados. Zander Venezia vdiq ndër