Publikohen pamjet e fundit ekskluzive nga rrëzimi i helikopterit të Kobe Bryant (VIDEO)

Janë publikuar për herë të parë pamje nga rrëzimi tragjik i helikopterit që i mori jetën legjendës së NBA Kobe Bryant vajzës së tij Gianna, dhe shtatë personave të tjerë.

Më 26 janar një nga më të mirët në historinë e basketbollit, Kobe Bryant, humbi jetën kur helikopteri me të cilin po udhëtonte, u përplas në një kodër në Kaliforni.

Media spanjolle “Cuatro” ka publikuar pamjet e para nga rrëzimi i helikopterit.

Në të dallohet se si helikopteri po futej në mjegull, për t’u përplasur pastaj në kodër.

Raportet e para të bëra kanë treguar se helikopteri nuk ka pasur të vendosur pajisjen që do t’i tregonte pilotit se është afër një përplasje.

Mjegulla e madhe dhe moti i keq, janë duke u konsideruar si shkaktarët më të mundshëm të këtij aksidenti.


Shtuar 11.02.2020 22:13