Sherr masiv, ngjarje të shëmtuara në klasiken, PSG-Marseille (VIDEO)

Marseille fitoi 0-1 përballë PSG për herë të parë që nga viti 2011.

Ndeshja ishte e tensionuar nga fillimi, por fundi i ndeshjes solli një episod tejet të pahijshëm, që i përket sporteve të rënda.

Lojtarët e të dyja ekipeve filluan të goditshin pas një faulli të akorduar në favor të miqëve.

Gjyqtari nxorri plotë pesë kartonë të kuq. Neymar, Kurzawa e Paredes u ndëshkua te Parisi, ndërsa Amavi dhe Benedetto te miqtë.


Shtuar 13.09.2020 21:08