Nga Mandzukic te Messi, shijoni 10 super golat në dekadën e fundit të Ligës së Kampioneve (VIDEO)

Një dekadë e futbollit në Ligën e Kampioneve zyrtarisht ka përfunduar.

Kemi parë ndeshje, gola dhe momente mahnitëse në garën më të madhe të Evropës, që filloi me triumfin e Interit në vitin 2010 dhe u mbyll me atë të Liverpoolit.

BT Sport ka nxjerrë golat më të bukur që janë shënuar në Ligën e Kampionëve në 10 vitet e fundit.

Nëse duket që përzgjedhja ka qenë gabim, nuk e keni keq, pasi shumë gola të bukur janë shënuar ndër vite.

Kjo ka kaluar këtë dekadë nën dominimin e emrave si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

BT Sport ka bërë zgjedhjet dhe ju mund t’i shijoni TANI.


Shtuar 2.01.2020 19:45