Balliu nxjerr videon: Si u devijua Lana për mikun trafikant të Taulant Ballës (VIDEO)

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka reaguar ndaj komenteve të socialistit Taulant Balla për shembjet e banesave në zonën e Astirit.

Ai ka publikuar një video, që sipas tij tregon sesi u devijua Lana për mikun trafikant të Taulant Ballës.

Balliu paralajmëron se të gjithë përgjegjësit e aferave miliona euroshe me Unazën e Re do mbajnë përgjegjësi.

Balliu: Taulant Balla, Edi Rama, Damian Gjiknuri, Erion Veliaj dhe këdo përgjegjës tjetër për vjedhjen e 40 milion euro tek Unaza e Re, do të mbajnë përgjegjësi ligjore.

Nuk ka zhvillim të ngritur mbi vjedhjen dhe shkatërrimin e pronës pa dëmshpërblim.

Ka vetëm pasurim të një grushti qeveritarësh, oligarkësh dhe kriminelësh të babëzitur, si Edmond Bego, trafikanti i drogës, miku i Taulant Ballës. Për kompleksin 60 milionë euro të trafikantit të drogës, u zhvendos edhe Lana.

Ne nuk harrojmë!

Krimet e kësaj qeverie, oligarkëve dhe kriminelëve të tyre që vjedhin shqiptarët nuk kanë për t’u amnistuar!


Shtuar 11.01.2020 19:27