ZYRTARE/ Milani vesh kuqezi mbrojtësin danez

Milan ka bërë zyrtare afrimin e mbrojtësit Simon Kjaer nga Sevilla. Danezi do të transferohet në Milano në formë huazimi me të drejtë blerje në fund të sezonit.

30-vjeçari u huazua në ditën e fundit të merkatos së verës tek Atalanta, ku numëron 291 minuta me bergamaskët. Milani do të jetë klubi i katërt italian për Kjaer, pasi më parë ai ka luajtur dhe për Romën dhe Palermon.

Mëngjesin e sotëm klubi i Sevillas zyrtarizoi se mbrojtësi ka përfunduar huazimin e tij tek Atalanta dhe shumë shpejt pritet tu bashkohet kuqezinjve. Lojtari danez pritet të kryejë dhe testet mjekësore këtë fundjavë dhe më pas të prezantohet në ‘Casa Milan’.


Shtuar 13.01.2020 11:09