Ronaldo “fenomeni” merr sulmuesin e njohur te Valladolid

Skuadra e Real Valladolid që ka president Ronaldo “fenomenin” këtë sezon po lufton për mbijetesë dhe po synon të përforcohet në merkaton e janarit, shkruan Albeu.com.

Së fundmi skuadra spanjolle ka firmosur me sulmuesin e njohur Hatem Ben Arfa i cili ka një karrierë të pasur duke luajtur me Marseillë, Newcastle Nicë dhe PSG.

Ai dy sezonet e fundit ishte pjesë Rennes me të cilën shënoi 7 gola në 26 ndeshje.

Me këtë përforcim në sulm skuadra e Valladolid kërkon mbijetesën teksa është 5 pikë larg rënjes nga në Segunda Divizin . /albeu.com./


Shtuar 28.01.2020 19:29