Kane jep lajmin e madh për kombëtaren e Anglisë

Sulmuesi i Tottenham, Harry Kane ka këmbëngulur se ai do të jetë jashtë fushës vetëm për “disa javë të tjera” dhe do të jetë plotësisht i aftë për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian më vonë këtë vit.

Kane nuk ka luajtur për Spurs që kur u largua nga fusha me një dëmtim të muskujve gjatë një humbje të ditës së Vitit të Ri ndaj Southampton.

26-vjeçari u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni për këtë çështje, duke çuar në frikë se ai do të humbasë pjesën e mbetur të sezonit 2019/20, por trajneri i Tottenham, Jose Mourinho ishte në gjendje të jepte një azhurnim pozitiv në shërimin e tij javën e kaluar.

Anglia gjithashtu ishte djersitur për disponueshmërinë e kapitenit të tyre, por Kane shpreson të rikthehet në skuadrën e parë në Spurs deri në prill dhe me siguri se është gati për fillimin e Euro 2020 në qershor.

“Në kokën time, unë jam padyshim në Euro”, i tha ai Evening Standard.

“Nëse nuk ndodh diçka drastike nga tani e tutje, unë do të jem atje. Ende nuk po kthehem në stërvitje me ekipin e parë, por jam duke punuar shumë në palestër, jam duke u forcuar gjatë gjithë kohës”.

“Ne po flasim disa javë të tjera, dhe unë do të luaj përsëri. Unë nuk dua të bëj një parashikim për cilën lojë mund të kthehem, por shpresoj diku midis fillimit dhe mesit të prillit”.


Shtuar 4.03.2020 15:29