Finalja e mbijetesës, Vllaznia në avantazh të dyfishtë

Vllaznia ka zhbllokuar dhe mw pas dyfishuart rezultatin shumw shpejt pwrballw Beslidhjes. Ështw Kruja lojtari qw e ka dwrguar topin nw rrjetw nw minutwn e 15′ dhe mw pas Marku në të 21′.

Ndeshja e sotme mes Vllaznisë dhe Besëlidhjes është finalja play-out për pjesëmarrjen në Kateogrinë Superiore në sezonin e ardhshëm.

Skuadra shkodrane u rendit në vendin e 8 në klasifikimin e Superiores dhe do të luajë këtë sfidë përballë lezhjanëve të cilët fituan finale mes vendeve të dyta në Kategorinë e Parë duke mundur Pogradecin.


Shtuar 2.08.2020 17:21