Atletico e nis mbarë Vitin e Ri, mposht Levanten

Atletico Madrid ka arritur një fitore të rëndësishme sonte në kuadër të javës së 19 të La Ligas ku kanë mposhtur në Wanda Metropolitano skuadrën e Levantes me rezultat 2-1

Atletico Madrid ka arritur një fitore të rëndësishme sonte në Wanda Metropolitano.

Ata kanë mposhtur Levanten e Bardhit, i cili startoi nga minuta e parë në këtë ndeshje, për të ardhur të pikët e para dhe fitorja e parë në këtë fillimvit.

Pjesa e parë ishte ajo që e vendosi fatin e këtij takimi pasi që të tri golat u shënuan në këtë pjesë.

Angel Correa shënoi në minutën e 13 për Atleticon kurse për Levanten barazoi tre minuta më vonë Roger Marti.

Por, Atletico reagoi pas dy minutave duke e shënuar golin e dytë me anë të Felipes.

Ky doli të jetë goli i fundit në këtë takim pasi që Levante pavarësisht se tentoi për të barazuar rezultatin nuk ia doli dhe Atletico i mbajti në shtëpi tri pikët e radhës.

Pas kësaj fitoreje Atletico ngjitet në vendin e tretë me 35 pikë kurse Levante është në vendin e nëntë me 26 pikë


Shtuar 4.01.2020 20:11