“Vit i ri, fat i ri”, horoskopi mujor i Janarit 2020

Dashi

Ata që janë ende në kërkim të një shoku të tyre shpirtëror duhet të bëjnë një vështrim të mirë për njerëzit që takohen përmes punës. Kjo mund të jetë një tërheqje fatale. Ata që janë në lidhje do të shijojnë jetën e përditshme, të cilën do ta pasurojnë në një mënyrë të aftë dhe krijuese. Shumë do ta kuptojnë këtë muaj që nuk janë duke bërë rastësisht punën e tyre dhe se në fakt po e shijojnë.

Demi

Ata që janë në marrëdhënie të qëndrueshme do të kuptojnë se dashuria nuk kërkon audiencë dhe tërheqje, por që jeta i bën gjërat e vogla. Do të jetë një dëshmi e pjekurisë së marrëdhënies së tyre. Ata do të shijojnë një atmosferë më të rehatshme në vendin e punës, dhe do të ketë më shumë punë se zakonisht. Mund të mos jetë sensacionale, por do të jetë cilësore. Mos u përgjigjuni provokimeve apo kritikave. Injoroni ato!

Binjakët

Pavarësisht nga qëllimet dhe optimizmi juaj i mirë, çdo herë pas here do të ketë dallime në marrëdhënie. Mos u mundo shumë, pasi do të shkojë vetvetiu. Shijoni mënyrën realiste dhe ulni pritjet tuaja. Do të gjeni hapësirë për kënaqësi. Për disa punë do të menaxhoni besimet tuaja, por do të duhet të jeni diplomat.

Gaforrja

Shumë nga ju do të vuani vetmia. Planet e dashurisë nuk janë ende gati për ju. Kështu që armatosuni me durim dhe tolerancë. Nëse tashmë jeni në një lidhje, ruajeni në mënyrë paqësore status-quonë. Do të duhet të bini dakord me disa kompromise në punë, por ato janë kalimtare. Pra, mos bëni zhurmë dhe mbani nervat tuaja të pastra.

Luani

Këtë muaj, ju do të keni më tundimet dhe problemet me autoritetet dhe këdo që përpiqet të dominojë, qoftë në një marrëdhënie, qoftë në biznes. Ndonjëherë do të jetë vetëm ju. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme që së pari të shikoni se kush është kush dhe cili është roli juaj i vërtetë në gjithçka. Mbani në mend dhe gjithçka do të funksionojë më lehtë. Mos detyro asgjë.

Virgjëresha

Ndërsa dilni dhe argëtoheni, do të ndjeni në zemrën tuaj se dashuria është ende larg jush. Është e mundur që ju të krijoni një seri marrëdhëniesh sipërfaqësore. Në thelb, do të ketë argëtim të mirë dhe vetëm disa do të kenë një marrëdhënie më të thellë. Në punë, do të keni mundësinë të tregoni se sa krijues jeni, duke pasuruar kështu atë që bëni.

Peshorja

Ju do të drejtoni mirë pjesën më të madhe të këtij muaji. Do të zgjeroni horizontet tuaja, do të përsosni ekspertizën tuaj, do të filloni bashkëpunime të reja. Disa do të udhëtojnë për punë. Marrëdhëniet personale do të jenë nën kontroll, do të jepni më shumë sesa të merrni, por nuk ka rëndësi. Do të ketë pak zhgënjim, por do të keni forcën edhe për dy. Do të duroni gjithçka.

Akrepi

Herë pas here do të jesh personi që të tjerët do t’iu afrohen. Ndonjëherë do të keni mjaft. Do të jeni të kënaqur, megjithëse, dhe nëse jeni vetëm, do të gjeni shoqëri. Ata që janë tashmë të lidhur, do të jenë vërtet në gatshëm për dashuri. Ndani punën dhe intimitetin sa më shumë që të keni mundësi.

Shigjetari

Sipërmarrjet e reja do të fillojnë dhe angazhimi juaj do të jetë më i lartë se më parë. Në varësi të llojit të punës, disa do të punojnë nga mëngjesi deri nesër, ndërsa të tjerët akoma do të arrijnë të aktrojnë sikur po punojnë sa dy veta. Në të njëjtën kohë, do të keni një distancë të vogël në marrëdhënien tuaj pasi planetët e dashurisë nuk do t’ju mbështesin shumë. Qëndroni. Me pak humor do të jetë mirë.

Bricjapi

Do të jeni shumë aktiv gjatë gjithë muajit. Herë pas here do të ndjeni forcë të madhe, dhe në momentin tjetër do të lodheni pasi rrallë do të pushoni. Këto ndalesa do të ishin të nevojshme për të qëndruar plot me bateri dhe për të punuar me efikasitet. Do të punoni pa ndërprerë, do të keni para. Marrëdhëniet personale do të jenë më të mira në pjesën e parë të muajit, por nuk do të jenë as të këqija në vazhdim.

Ujori

Ju ndoshta do të jeni pak larg njëri-tjetrit. Pjesa e dytë e muajit sjell përmirësim, por jo përrallë në dashuri, por kjo është diçka. Të gjitha fushat e tjera të jetës do t’ju shkojnë përdore, kështu që nëse punoni, do të shikoni të shfrytëzoni sa më shumë mundësi përpara. Do të keni sukses në këtë. Disa madje do të zëvendësojnë një koleg, i cili është në pushim mjekësor dhe do të punojnë më shumë.

Peshqit

Në pjesën e parë të muajit do të bëni një seri përgatitjesh për aktivitete biznesi që do të zhvillohen në pjesën e dytë të muajit. Do të ketë një seri kërkesash, dhe pasi të jeni konsistent, ata do t’ju kërkojnë nga të gjitha anët. Do të jeni në shërbimin tuaj dhe do të dini se çfarë ju nevojitet në çdo kohë. Gjysma e dytë e muajit është më e favorshme për dashurinë.


Shtuar 1.01.2020 22:49