Preket edhe Lezha, infermierja infektohet me koronavirus

Duket se koronavirusi ka mbërritur edhe në qytetin e Lezhës.

Albeu.com mëson se një infermiere 45-vjeçare ështe infektuar, ndersa koleget e saj jane vendosur ne izolim.

Infermierja është dërguar mbrëmjen e djeshme tek Infektivi ne Tiranë dhe pritet që në bazë të gjendjes së saj të vendoset nëse do të qëndrojë në shtëpi apo do të qëndrojë në ambientet e spitalit.


Shtuar 24.03.2020 08:58