Plagosi mes qytetit dy vëllezërit, arrestohet burrelsi

Policia e Matit ka vënë në pranga një 28-vjeçar në Burrel pasi dyshohet se ka goditur me thikë dy vëllezër.

Sipas njoftimit të policisë mësohet se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale A.N, 28-vjeç.

NJOFTIMI I POLICISË:

Specialistët për Hetimin e Krímit në Komisaríatin e Policísë Mat, kanë bërë árréstímín në flágráncá të shtetasit: A.N., 28 vjeç, banues në fshatin Shelli, Njësia Administrative Macukull, Bashkia Mat. Si dhe bënë sháplljén në kérkím polícor të shtetasve: L. L., 26 vjeç dhe Xh. M, 24 vjeç, të dy banues në Burrel.

Ky shtetas në bashkëpunim me dy shtetasit e shpállúr në kërkim, pas një kónflíkti për motive të dobëta, në rrugën “Kuvendi i Dukagjinit”, lagjia “Partizani”, Burrel, kanë plágósur me thíké dy vëllezërit A.Sh., 25 vjeç dhe A.Sh., 22 vjeç, banues në Burrel, të cilët ndodhen në Spítal jashtë rrézíkut për jetën.

Shërbimet e Policísë pas marrjes së njoftimit për kónflíktin që po ndodhte, kanë ndërhyrë menjëherë duke neutralízuar pérshkallzimin e mëtejshëm të kónflíkit, ku dy prej aútoréve kanë mundur të largohen por janë identifikuar dhe shpallur në kërkím.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat për ndjekje të mëtejshme, për véprát penále “Vrásjá me dashje” mbetur në tentátivé, kryer në bashkëpunim, “Pérkrahja e áutorit të krímit” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parrégullt”.


Shtuar 5.01.2020 15:21