Fundjavë me diell, ja si parashikohet të jetë moti

Ditët e para të Vitit të Ri kanë sjellë dimrin e vërtetë dhe temperaturat kanë pasur një zbritje drastike.

Megjithatë fundjava parashikohet të jetë me kthjellime dhe diell.

Ditën e shtunë temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë dhe temperaturat do të shkojnë deri në 14 gradë.

Ndërsa ditën e dielë do të ketë vranësira thuajse në të gjithë vendin.

Më pas java do të nisë me diell, por temperaturat do të jenë me minus.


Shtuar 3.01.2020 20:45