Edi Rama dërgon një “G99-ç” në krye të AMF

Ervin Mete është vënë në krye të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare.

Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Kujtojmë se Mete ka mbajtur postin e zëvendësministrit të Financave. Mete njihet edhe si kryetar i G99 dhe si njeri i Veliajt.

Mete është liruar nga detyra e zëvendësministrit të Financave në 22 maj të 2017-ës, ndërsa në shtator të vitit që lamë pas ishte në krye të Bordit të AMF-së. /albeu.com/


Shtuar 19.02.2020 14:25