Atentat me armë zjarri në Shkodër

Atentat me armë ndaj një 50 vjecari në Shkodër. Persona te paidentifikuar me motor kane hapur zjarr ndaj shtetasit Alban Luka 50 vjec.

Ai ishte ne makinen e nje kusheririt teksa po ecte ne rrugen e Darragjatit te njesise Dajç bashkia Shkoder.

Sipas hetimeve te para, ngjarja ka per autore persona ende te paidentifukuar qe ishin me motor. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 7:00 te mengjesit.

Per fat, Alban Lukaj ka shpetuar pa marre asnje plumb, nderkohe qe ne autumjet jane gjetur 11 plumba.

Sipas burimeve Alban Lukaj ka deklaruar se nuk ka konflikte dhe nuk e ka idene e arsyes se ketij atentati ndaj tij. /albeu.com/


Shtuar 27.06.2020 07:38