Dhunohet për herë të dytë makina e Fatos Lubonjës

Makina e analistit të njohur, Fatos Lubonja është dhunuar nga persona ende të identifikuar gjatë ditëve të ndërrimit të viteve.

Mësohet se makina e Lubonjës ishte parkuar në zonën e qendrës pranë banesës së tij. Automjeti është goditur me mjete të forta, duke e dëmtuar rëndë.

Kjo është hera e dytë që mjeti në pronësi të analitit dhunohet. Hera e parë përkon me datën 1 korrik të vitit që lamë pas.

Autori u arrestua nga Policia dhe u dënua nga gjykata me burg, ka shprehur urrejte ndaj Lubonjës për qëndrimet e tij publike.


Shtuar 6.01.2020 13:34