Rusia sulmon objektin e infrastrukturës ushtarake në Rivne

Kreu i Administratës Ushtarake Rajonale të Rivne, Vitaliy Koval tha në një postim në Telegram se kishte një sulm me raketa në një objekt të infrastrukturës ushtarake në qytetin e tij sot.

“Askush nuk u vra, por 6 persona u plagosën”, tha Koval në një deklaratë në Telegram.

Të lënduarit janë në gjendje stabile, tha ai dhe i ka vizituar në spitalin lokal. Ai ka lëshuar një paralajmërim qëndrimi në shtëpi për 24 orët e ardhshme për banorët e Rivne në rast të sulmeve të mëtejshme raketore./albeu.com