Nga qumështi tek çokollata, ja pesë ushqimet që heqin erën e hudhrës nga goja

Ushqimet që përmbajnë hudhër lënë disa nga aromat më të forta në gojë, e cila për shumë është mjaft e bezdisshme.

Ka disa mënyra për të hequr qafe erën e fortë të hudhrës, kështu që ju mund të zgjidhni zgjidhjen që është më e lehtë për ju në çdo rast.

Shikoni më poshtë pesë mënyra të thjeshta dhe të provuara:

  1. Shpëlajeni gojën me ujë dhe sodë buke dhe aroma do të zhduket menjëherë.
  2. Pini një gotë qumësht që neutralizon erën.
  3. Në një filxhan vodka hidhni 2 lugë kanellë. Me një lugë nga kjo përzierje lani gojën.
  4. Përtypni një gjethe majdanozi të freskët i cili është gjithashtu i pasur me kalcium.
  5. Hani një copë çokollatë të zezë e cila gjithashtu ka rezultate shumë të mira.


Shtuar 7.06.2024 13:31