Të shëmtuara? Këto shapka bënë namin gjatë karantinës (FOTO LAJM)

Teksa përgatitemi për një verë të pasigurtë, duket se shumë prej nesh po vendosin rehatinë në krye të listës kur bëhet fjalë për blerjet.

Ndërsa shumë njerëz janë lodhur duke veshur tuta gjatë gjithë kohës dhe kanë filluar të veshin rrobat e tyre të mira për të hedhur mbeturinat, zakonet tona të blerjeve duket se tregojnë një histori tjetër.

Sipas The Times, shitjet e këtyre sandaleve janë rritur në mënyrë të konsiderueshme që prej fillimit të bllokimit, John Leëis raportuan një rritje prej gati 50% këtë javë, ndërsa Selfridges kanë parë një rritje 140% që nga marsi.


Shtuar 20.05.2020 09:14