Tërmeti godet Kretën, sa ishte magnituda

Një tërmet ka goditur Kretën mbrëmjen e sotme.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 ballë Righter dhe ka rënë 116 kilometra në jug të Agios Nikolaos, raportojnë mediat helene.

Tërmeti ka pasur një thellësi fokale prej 2 kilometrash.

Lëkundja e parë pasoi nga një tjetër, me magnitudë 4.2 ballë Righter. /albeu.com/


Shtuar 24.05.2020 21:48