Tare shpejton për Muriqin, ja detajet e kontratës

Lazio po punon që të përshpejtojë kalimin e Vedat Muriqit në Itali. Sulmuesi do që të largohet nga skuadra e Fenerbahçes dhe klubet kanë arritur marrëveshjen.

18 milionë euro pritet t’i kushtojë ky operacion skuadrës së Lazios.

Drejtori sportiv Igli Tare do të paguajë 16 milionë euro + 2 të tjera me bonuse. Sulmuesi shqiptar do të nënshkruajë një marrëveshje të gjatë prej 5 vitesh.

Tare po mundohet që të përshpejtojë kalimin te skuadra e tij, pasi ka frikë e një përsëritjeje të rastit të David Silves,

Muriqi do të përfitojë 2 milion euro në sezon. Shifër kjo e jashtëzakonshme për futbollistin shqiptar i cili bën hapin e madh në karrierë.

Trajneri Inzaghi e do futbollistin shtatlartë, pasi i mungon një person me karakteristikat e tij në skuadër.


Shtuar 19.08.2020 18:44