Shqiptarët “masakrojnë” tunizianët brenda burgut italian

Një grup të burgosurish shqiptarë janë përleshur me disa të huajnë në burgun e Santa Maria Maggiore në Itali.

Mediat fqinje shkruajnë se momentet e dhunshme janë regjistruar në katin e dytë të burgut, ku disa shqiptarë kanë rrahur disa tunizianë.

Menjëherë për ndalimin e konfliktit ka ndërhyrë stafi i burgut, por mesa duket nuk ka qenë dhe aq e lehtë.

I plagosur më rëndë mbeti një i paraburgosur tunizian, i cili është shtruar në spital në njësinë e kujdesit intensiv. Raportohet se ai kishte marrë goditje të shumta në trup.

Tuniziani iu nënshtrua një operacioni, por dhe të burgosurit e tjerë pësuan lëndime të vogla.


Shtuar 12.07.2020 21:03