Paradite diell e në mesditë shi, si do të mbajë sot moti

Vendi ditën e sotme do të karakterizohet nga një mot me diell në mëngjes, por pas mesdite priten reshje të dobëta shiu në të gjithë.

Ndërkohë temperaturat maksimale në vendet e ulëta pritet të shkojnë në 24°C, ndërsa ato minimale në vendet malore 5°C.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 22°C

në vendet e ulëta: 10 / 24°C

në vendet malore: 5 / 18 °C


Shtuar 2.06.2020 06:02