Me të kaluar kriminale dhe 2 identitete, kush janë 2 djemtë që i vunë gjobë shokut të tyre

Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona, të cilët i kishin vendosur gjobë 21 mijë euro një qyetari në Tiranë. Burime zyrtare bëjnë me dije se dy autorët e krimit u kapën në vendin ku kishin lënë takimin për marrjen e parave.

Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i personave të rrezikshëm në Tiranë, të cilët i kishin vënë gjobë 21 mijë euro një personi.

Shtetasit që kanë përfunduar në pranga janë Nikolin Fili, i njohur edhe me emrin Aldo Tafa, dhe Eugen Liçi i njohur ndryshe edhe si Gentian Goxhaj (Vasili).

Këta dy persona, që kishin në përdorim dy emra e mbiemra, i kanë kërkuar me dhunë shokut të tyre, Alvaro Saliaj, shumën prej 21 mijë eurosh, pasi me të kanë pasur probleme edhe jashtë shtetit. Ata kanë pretenduar se kanë tentuar të bëjnë vetëgjyqësi, pasi Alvaro ua kishte borxh lekët, por janë zbuluar nga policia.

Ndaj shtetasit G. G., i cili ishte me masë sigurie “Arrest shtëpie” kanë nisur procedurat nga drejtësia shqiptare për njësim vendimi. Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri tjetrin, i kishin vënë gjobë një shtetasi dhe kishin lënë vendtakimi për të marrë paratë”, thuhet në njoftimin e policisë.


Shtuar 13.01.2020 14:00