E BUJSHME/ Një maroken ka planifikuar të sulmoj futbollistët e Barcelonës me thikë para El Clasicos

E përditshmja spanjolle :El Periodico: raporton se një shtetas nga Maroko është arestuar nën akuzë se ka planifikuar të kryejë akt terrorist ndaj futbollistëve të Realit dhe Barcelonës, para sfidës së “El Klasiko”.

Këtë veprim e ka pranuar vet 33 vjeçari nga Maroko, gjatë kohës së hetimeve në polici.

“El Periodico” shkruan se marokeni nuk ka dashur që të rrezikojë shumë, andaj ka hjek dorë nga plani primar dhe është vendosur për planin B, që me thikë të sulmojë Lionel Mesin para stadiumit në Cou Nou.

Emri i tij do të shpaloset vetëm kur të nis gjykimi që është një process i zakonshëm në ligjet në Spanjë.


Shtuar 18.05.2020 21:26