Real Madrid – Sevilla, formacionet zyrtare: “Los Blancos” tentojnë vazhdimësinë (FOTO LAJM)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Real Madrid dhe Sevillas e vlefshme për javën e 20-të në La Liga.

Pas triumfit në Superkupën e Spanjës, madilenët do të tentojë të bëjë mirë edhe në La Liga.

“Los Blancos” kanë një sfidë të vështirë ditën e sotme pasi përballë do të kenë Sevillian e vendit të katërt.

Benzema është rikthyer nga dëmtimi por nuk do ta nisë nga minuta e parë për skuadrën e Realit.

Ndeshja mes Real Madrid dhe Sevillias do të luhet në orën 16:00.


Shtuar 18.01.2020 14:31