Pamjet e fundit nga protesta për Teatrin, protestuesit kanë një thirrje për Ilir Metën (FOTO LAJM)

Po mbahet protesta e Aleancës për Teatrin përpara ministrisë së Brendshme.

Protestuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i janë drejtuar Presidentit Ilir Meta nga sheshi i protestës që të shpërndajë Parlamentin.

“Shpërndaje parlamentin, shpërndaje parlamentin”, ishte thirrje që u dëgjua e përsëritur disa herë në drejtim të godinës së Presidencës.

Me thirrjet “burg për Edi Ramën”, “Poshtë diktatura”, “Rama ik” dhe “E duam Shqipërinë si gjithë Evropa”, ata shpërthenin në ovacione teksa artistët flisnin në podium.


Shtuar 20.05.2020 16:48