Zyrtare: Barcelona transferon edhe një mbrojtës, publikohet marrëveshja me Atletico Miniero për Emerson

Barcelona nuk ka të ndalur gjatë afatit kalimtar të janarit duke transferuar futbollistë cilësorë.

Kampionët aktual të Spanjës kanë kompletuar transferimin e mbrojtësi të djathtë brazilian Emerson.

20-vjeçari ka shkëlqyer me Atletico Minieron në kampionatin brazilian dhe kjo ka bërë që Barcelona të investojë në të.

Katalunasit kanë pranuar të paguajnë 12 milionë euro për transferimin e lojtarit në Camp Nou.Shtuar 31.01.2019 21:54