Zbulimi i Ligue 1 në axhendën e Arsenalit

Amine Gouiri është një nga zbulimet e mëdha të Ligue 1 dhe në moshën 21-vjeçare është një nga referencat e Nice. Futbollisti mbërriti në jug të Francës dy sezone më parë nga Olympique de Lyon dhe në një kohë të shkurtër ka arritur të bëjë emër në kampionat.

Performanca e tij nuk ka kaluar pa u vënë re nga pjesa tjetër e Evropës dhe disa skuadra të Premierligës po ndjekin hapat e tij.

Sipas TodoFichajes, Arsenali ka në listën e objektivave francezin. Gunners parashikohet të humbasin Lacazette verën e ardhshme dhe janë në kërkim të emrave të rinj për sulmin. Drejtuesit e sportit e kanë ndjekur prej kohësh dhe raportet që trajtojnë janë më se të kënaqshme.

Sezoni i mirë që po kalojnë ka bërë që ky interes të përshpejtohet dhe ata do të përfshihen plotësisht në ofertë këtë verë. Në parim ata nuk do të jenë vetëm në luftë dhe Manchester City gjithashtu dëshiron ta shtojë atë në radhët e tyre. Pep Guardiola dëshiron të injektojë mençuri të re për sulmuesin dhe francezi është një nga opsionet që ata do të vlerësonin.

Nice pagoi rreth 7 milion euro për transferimin dhe muajt e fundit vlera e saj në treg është rritur në qiell. Klubi francez do t’ia shesë lojtarin e tij ofertuesit më të lartë, por shuma e transferimit nuk do të jetë kurrë më pak se 45 milionë euro.


Shtuar 2.11.2021 12:52