Ylli i Sporting Lisbone i vjedh të dashurën Felix? Dalin pamjet në club dhe në stadium (VIDEO)

Mbrojtësi spanjoll i Sporting, Pedro Porro, është parë orët e fundit si një temë në trend në rrjetet sociale për një çështje jo sportive, dhe se i është dashur të pajtohet me një lidhje të supozuar me Magui Corceiro. Modelja dhe aktorja portugeze e dashura e Joao Felix.

Debati lind pas disa videove që kanë vërshuar rrjetet. E para, e Porro dhe Corceiro në një klub nate, në një qëndrim që disa përdorues të internetit e kanë cilësuar si tepër intim, shkruan albeu.com, marrë nga Sport.

E dyta, pas ndeshjes së fundit të ligës së Sporting Lisbone, kur anësori i afrohet tribunës për të dorëzuar fanellën e tij dhe, pavarësisht kërkesave të shumta nga fëmijë të ndryshëm në rreshtin e parë, vendos t’ia japë Maguit, pas së cilës ata shihen në një të ngrohtë.

Deklarata e Pedro Porro:

Për të gjitha këto, Pedro Porro ka publikuar një mesazh në Twitter në të cilin mohon lidhjen me Magui Corceiro, dhe pohon se ata janë thjesht miq.

“Situata që po ndodh dje dhe sot është shumë e pakëndshme.Unë kam një marrëdhënie të veçantë me të, askush nuk po tradhton”, thotë Porro. ”Imazhi im nuk do të njolloset nga asgjë dhe aq më pak nga gjëra të tilla. Unë mund të bëj çfarë të dua. Mos e prishni imazhin e ne të treve, nuk është kështu”.

Nga ana e saj edhe modelja ka reaguar për videon në disko duke e hekurosur këtë çështje. Por sa pak turp kanë këta, Pedro Porro? Jam e shokuar”, ka shkruar ajo. /albeu.com/