Xavi: Ëndrra ime është të jem tekniku i Barcelonës

Në një intervistë për “20 minutos” , Xavi ka shprehur dëshirë e tij të madhe.

“Dëshira ime më e madhe është të jem tranjeri i Barcelonës. Nuk e kam fshehur kurrë këtë gjë , është objektivi dhe ëndrra ime fëmijnore.
Nuk e di nëse një ditë do të realizohet apo jo ,por unë do të jem gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar Barcelonën.
Për momentin jam shumë i lumtur tek Al-Sadd.Nëse në të ardhmen Barcelona më vjen një ofertë, do të vlersohet dhe bisedohet dhe do të përpiqem të vendosim, por për momentin jam shumë mirë këtu.”

Kështu është shprehur ish- lojtari i klubit spanjoll, një lojtarë shumë i dashur për fansat e futbollit./albeu.com


Shtuar 22.10.2021 13:58