U la jashtë 30 të nominuarëve për Topin e Artë 2022, mos i humbisni regimet më pikante të tifozëve në rrjetet sociale për Messin

Më në fund është shpallur lista me 30 të nominuarit për Topin e Artë 2022.

Dhe po, është e drejtë, nuk ka Leo Messi në të, për herë të parë që nga viti 2005.

Ja reagimet e para nga rrjetet sociale për lajmet kryesore të ditës:

“Lionel Messi nuk arriti të hynte në top 30 të Topit të Artë në moshën 35-vjeçare dhe Cristiano Ronaldo arriti në 37 ndërsa luante për Manchester Unitedin më të keq ndonjëherë”.

“Messi është lojtari i dytë pas Modric që fiton Topin e Artë dhe nuk është në top 30 vitin e ardhshëm. Dhe të dyja ato Topa të Artë ishin një grabitje”.

“Familja e Messit tani”

“Messi ka më shumë Topa të Artë se të gjithë të nominuarit e tjerë së bashku”

“Messi nuk është nominuar për Topin e Artë për herë të parë që nga viti 2005. Pas sezonit kur vendosi të largohej nga Barcelona. Lojtari më sistematik në histori”

“Messi nuk hyri në listën e Topit të Artë për herë të parë në 16 vjet, menjëherë pasi u largua nga zona e tij e rehatisë, qesharake”

“Heqja e Neymar dhe Leo Messi nga lista e të nominuarve për Topin e Artë është pikërisht ajo që u nevojitet këtë sezon. Ky është njëfarë motivimi. Le të shohim se si do të bëjnë këtë sezon”.

“Lionel Messi është lojtari i vetëm që ka fituar Topin e Artë në tre dekada të ndryshme. Mos nominimi këtë vit (në mënyrë të pamerituar) nuk do të ndryshojë faktin që ky çmim i takon atij”. /albeu.com/